SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019 "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!".

20 września 2019 r. uczniowie klas I-III oraz grupa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej sprzątały świat. Przed przeprowadzeniem akcji wychowawcy przeprowadzili zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko i dotyczyły segregowania odpadów komunalnych i recyklingu.

Uczniowie z zainteresowaniem i chęcią brali udział w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania. Poznali kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie terenu w pobliżu szkoły, gdzie dzieci bardzo często przebywają i spędzają czas. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Młodzi ekolodzy bardzo zaangażowali się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Wiek wczesnoszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego tak ważne jest, aby już w tym okresie ukazać dzieciom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Tegorocznemu "Sprzątaniu Świata" sprzyjała słoneczna aura. Czas upływał szybko i spędziliśmy go bardzo aktywnie i pożytecznie. Nad dziećmi czuwały nauczycielki, dbając o ich bezpieczeństwo.

Bożena Włodarczyk