Prelekcja ekologiczna

Celem edukacji ekologicznej prowadzonej wśród dzieci i młodzieży jest rozbudzanie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata.

W dniu 24 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji ekologicznej na temat segregacji śmieci. Hasłem przewodnim zajęć było "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Podczas wzbogaconego slajdami przekazu, poznaliśmy zagrożenia związane z brakiem odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się jak racjonalnie gospodarować wodą, energią i odpadami. Zrozumieliśmy, że korzyści z segregacji śmieci są ogromne i jeśli chcemy żyć w czystym środowisku sami powinniśmy o nie zadbać.

Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 8A - Martynie Z. i Hani K. za wspaniałą lekcję i wiedzę, którą pozyskaliśmy w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Bożena Włodarczyk