GALERIA WOLONTARIATU
 Galeria wolontariatu 2016/2017
Galeria wolontariatu 2015/2016
Galeria wolontariatu 2014/2015
Galeria wolontariatu 2013/2014
Galeria wolontariatu 2012/2013
Galeria wolontariatu 2011/2012
Galeria wolontariatu 2010/2011
Galeria wolontariatu 2009/2010
Galeria wolontariatu 2008/2009

 

GALERIA WOLONTARIATU 2017/2018

Świetlica szkolna we współpracy z SKW po raz pierwszy zorganizowała "Noc wrażeń" dla najmłodszych uczniów. Dzieci z klas pierwszych wraz z wolontariuszami miały okazję spędzić całą noc w szkole. Towarzyszyło temu mnóstwo atrakcji: tor przeszkód i zabawy sportowe, "szukanie skarbu" na terenie całej szkoły, pizza, dyskoteka i seans filmowy. Po wieczorze pełnym wrażeń na dzieci czekał nocleg w świetlicy szkolnej, a rano wspólnie spożywane śniadanko i poranny rozruch na świeżym powietrzu. Dzieciom uśmiech nie znikał z twarzy. To był niezapomniany czas dla wszystkich uczestników "Nocy wrażeń".


SKW skupia 25 wolontariuszy, którzy prowadzą różne działania. Nasze akcje można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Ostania z nich to projekt realizowany we współpracy z UNICEF POLSKA pt. " zaWody dla Afryki". Wolontariusze prowadzą zajęcia w klasach pierwszych i czwartych. Lekcje mają na celu: uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla organizmu człowieka, przekazanie wiedzy o problemie dostępu do czystej wody na świecie oraz kształtowanie wśród dzieci postaw proekologicznych dotyczących oszczędzania wody.


Zajęcia z wolontariuszami cieszą się popularnością wśród pierwszoklasistów. Na zdjęciach grupa wolontariuszy promująca wolontariat w klasie 1a i 1b oraz gry planszowe na świetlicy.


W dniach 16-17 marca uczestniczyliśmy w zbiórce żywności. Mimo niesprzyjającej pogody, uśmiech i radość gościła zarówno na twarzach wolontariuszy jak i darczyńców. Zebrana żywność trafi do najbardziej potrzebujących.


"Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę"- Akcja UNICEF Polska.

Od wczesnych godzin porannych otwarta była kawiarenka, zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza. Słodkie babeczki, muffinki i ciasta rozchodziły się jak przysłowiowe " ciepłe bułeczki". Ze sprzedaży słodkości uzyskaliśmy 204 zł , które przekazaliśmy na rzecz dzieci w Syrii.


Zbiórka żywności

W dniach od 02 -03.12.2017r. uczestniczyliśmy w zbiórce żywności. Nasi wolontariusze pełnili dyżur w Kauflandzie. Zebraliśmy pokaźną ilość żywności.


Pomoc dla Filipka

Wolontariusze spotkali się w p. Małgosią, która przywiozła kotka Filipka. To dla m.in. dla niego organizowana była kawiarenka. Filipek otrzymał pieniądze na leczenie i sporą ilość karmy dla swoich kocich przyjaciół.


Kawiarenka dla przytuliska

Od wczesnych godzin wolontariusze pracowali nad przygotowaniem kawiarenki. Stół powoli zapełniał się ciastami i babeczkami upieczonymi przez wolontariuszy i ich rodziców. Młodzież spisała się na medal, a efekty obejrzyjcie na zdjęciach. Przypominamy, że akcja została zorganizowana z myślą o bezdomnych zwierzętach, za pieniądze z kawiarenki zakupimy karmę dla psów i kotów z przytuliska.
WIĘCEJ...Wolontariusz Remigiusz uczy sztuki origami

Często ich nie widać, pracują cicho, bez rozgłosu, ale są skuteczni. Wolontariusze naszej szkoły już w akcji. Przedstawiamy pierwszego z nich: Remigiusz uczeń klasy drugiej gimnazjalnej uczy swoich mlodszych kolegów sztuki origami. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia. Jak widać pierwszaki doskonale sobie radzą, a Remek to świetny nauczyciel.
WIĘCEJ...