Ta strona używa plików cookies.
POLITYKA PRYWATNOŚCI    AKCEPTUJĘ

Szko3a Podstawowa nr 2

Szko3a Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWCYH SIERPIEŃ 2018

PRZEDMIOT TERMIN GODZINA SALA KLASA
j. polski 29.08 8.00 18 2C
matematyka 30.08 8.00 14 2C

WYNIKI EGZAMINU 2018

NAJLEPSZE WYNIKI W LUBLIŃCU więcej...
Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i RodzicomZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był to rok wytężonej pracy dla wielu, nie tylko uczniów, ale dyrekcji i nauczycieli, którzy wdrożyli reformę edukacji. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że wywiązaliśmy się godnie z powierzonego zadania. Gimnazjaliści z uśmiechem i nostalgią żegnali mury gimnazjum, zaś pierwszoklasiści przeszczęśliwi w komplecie zdali do klasy drugiej szkoły podstawowej, za co zostali odznaczeni medalami. Każda grupa wiekowa odebrała zasłużone świadectwa z paskiem, a rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Zostały wręczone prestiżowe statuetki SUPERABSOLWENTA 2018.
Więcej...

1A W POGOTOWIU

Pewnego czerwcowego poranka na zaproszenie ratownika medycznego, Marcina Małka, klasa 1a miała możliwość zapoznania się z podstawami resuscytacji, jak również sprawdzenia różnorodności sprzętów i urządzeń znajdujących się karetce pogotowia ratunkowego.
Więcej...
GRA MIEJSKA

W czwartek tuz przed wakacjami, uczniowie klas trzecich wzięli udział w grze przygotowanej przez "grupę historyczną" z III a: Adama Kuś, Badorę Julię , Partycję Litwińską, Jakuba Wilczka i Julię Kaczmarczyk. Główny wątek gry to: sprawa polska pod k. XIX i pocz. XX w., I wojna światowa; odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. W dobrych nastrojach przy pięknej pogodzie uczniowie zgodnie z mapą wykonywali 12 zadań przy 6 stanowiskach .
Więcej...

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA - WYCIECZKA 1A I 1B

21 czerwca był wymarzonym dniem dla klasy 1a i 1b. Tego właśnie dnia pierwszaki wraz z wychowawcami i pozostałymi opiekunami wyruszyli na całodniową wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie znalazły się Złoty Potok, Zamek w Olsztynie, Zamek w Bobolicach, Zamek w Mirowie i Zamek w Ogrodzieńcu. Uczniowie mieli liczne przerwy na zakup pamiątek i pyszny obiad. Przepiękna pogoda, radosne humory sprawiły, iż wycieczka naprawdę się udała.
Więcej...

KLASY 4 W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

20 czerwca klasy czwarte udały się do Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu oprócz oglądania wozów strażackich wysłuchały prelekcji na temat zawodu strażaka. Najciekawsze były pokazy z wodą, gdyż oprócz sposobu pryskania, uczniowie mogli się schłodzić i odetchnąć w upalny dzień.
Więcej...ŁOWISKO

Uczniowie naszej szkoły klas VIIb i IIId udali się na wycieczkę rowerową do Kokotka - Łowisko. Podczas pobytu mieli możliwość wędkowania i odpoczywania na łonie natury. Po miłym spędzeniu czasu i posileniu się grilowanymi kiełbaskami, uczniowie zadowoleni i wypoczęci wrócili do Lublińca.
Więcej...SZKOLNY PIKNIK W NADLEŚNICTWIE

19 czerwca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Samorząd Szkolny. Pieczone były kiełbaski, chlebek, dziewczyny plotły wianki, a chłopcy grali w piłkę. Na łonie natury każdy znalazł sposób na miłe spędzenie czasu. Można rzec, że nastąpiła pełna integracja klas młodszych ze starszymi. Był to radosny i miło spędzony dzień.
Więcej...


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Dwoje uczniów, Wiktoria Suszko oraz Antoni Szwed otrzymało wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Więcej...


RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

01 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
więcej...

A NEW APPROACH TO SCIENCE - NOWE PODEJŚCIE DO NAUKI

24 maja 2018 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu. Z dumą zawiadamiamy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu otrzymała dofinansowanie w kwocie 26 032,00 euro na szkolenia zagraniczne nauczycieli. Złożony wniosek oceniony został bardzo wysoko i znalazł się na II miejscu klasyfikacji, na 740 złożonych wniosków.
http://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2014/02/Komunikat_wyniki_SE_KA1_2018.pdf
W trakcie trwania projektu od czerwca 2018 r. do maja 2020 r. 16 nauczycieli naszej szkoły wyjedzie na bezpłatne kilkudniowe szkolenia z zakresu job shadowing w ramach nauczania przedmiotów ścisłych, języka angielskiego i nauczania zintegrowanego do Portugalii i Hiszpanii. Szkolenia znacząco wpłyną na wdrażanie ciekawych innowacji w szkole.

PIERWSZA W GMINIE LUBLINIEC "ZIELONA PRACOWNIA"

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu pn.: "Zielona Pracownia 2018" ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Przedmiotem konkursu było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych. Na konkurs wpłynęło 127 wniosków od organów prowadzących placówki oświatowe w województwie śląskim, z czego aż 68 otrzymało dofinansowanie.
https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci-ee/2238-iv-edycja-konkursu-na-utworzenie-szkolnych-ekopracowni-rozstrzygnieta.html
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu, na pracownię ekologiczno-biochemicznej złożony w w/w konkursie uzyskał pozytywną akceptację i dofinansowanie w kwocie
30 000,00 zł. Nasza pracownia została zaprojektowana w innowacyjny sposób, tak aby była możliwa praca lektorska oraz laboratoryjna. W pracowni będziemy realizować program ekologiczny "EKOMANIA- dziś i jutro", skierowany zarówno do uczniów młodszych i starszych klas.
Wizualizację nowej pracowni przygotowała firma MPOINT ARCHITEKTURA z Lublińca, której składamy serdeczne podziękowania.
Więcej informacji na FACEBOOKU! ZAPRASZAMY

1A I 1B NA DNIACH LUBLIŃCA

1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyły w barwnym korowodzie Dni Lublińca, który prezentował się na Stadionie Miejskim Lublińca. Uczniowie byli przebrani za kibiców, czyli w barwach biało-czerwonych. Dziewczynki w rękach trzymały pompony, co dodatkowo uatrakcyjniło wygląd naszych uczniów. Również panie były przygotowane i wystąpiły w barwach biało-czerwonych. Gratulujemy naszej grupie cudownej organizacji i wspaniałego wyglądu !
Więcej...

INDYWIDUALNY MITING LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

15 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Indywidualny Miting Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. O godzinie 10.00 odbyło się otwarcie mistrzostw, gdzie szkoły podstawowe oraz przedszkola wzięły udział w przemarszu na Stadionie Sparty. Po uroczystości otwarcia zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Nie zabrakło dopingu naszych kolegów i koleżanek, którzy przyszli nam kibicować. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal. Nasi uczniowie stanęli aż 9 razy na podium.
Więcej...

1A , 1B NA SPOTKANIU Z POLICJANTAMI

Klasa 1a i 1b uczestniczyły w spotkaniu z policjantami. Prelekcja miała na celu przybliżenie tematu bezpieczeństwa w czasie wakacji letnich. Poruszony został temat wypoczynku i bezpieczeństwa na kąpieliskach, nad rzekami, jeziorami, nad morzem oraz w górach. Uczniowie zostali poinstruowani jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz, co trzeba powiedzieć dyspozytorowi, kiedy zadzwonimy pod numer 112.
Więcej...


DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 8.06 klasa 1a świętowała wraz z rodzicami Dzień Matki i Ojca. W miłym towarzystwie przy odrobinie aromatycznej kawy i pysznym cieście upieczonym przez kochane mamy, rodzice wysłuchali radosnych piosenek i wierszyków przygotowanych przez ich pociechy. Uczniowie mieli również okazje pochwalić się swoimi umiejętnościami z języka angielskiego. Każdy z uczniów przygotował dla swoich rodziców ich portrety i inne drobne upominki.
Więcej...


NOC BIBLIOTEK

8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się Noc Bibliotek. Uczennice klas II w ramach realizacji projektów gimnazjalnych zaplanowały wiele zadań, zabaw, zagadek, dotyczących ciekawych książek beletrystycznych i lektur. Noc Bibliotek była przygotowywana przez wiele miesięcy, zaś 8 czerwca odbył się finał akcji. Oprócz zabawowej formy znalazł się również czas na pokaz filmu i małe przekąski.
Więcej...


NOC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna we współpracy z SKW po raz pierwszy zorganizowała "Noc wrażeń" dla najmłodszych uczniów. Dzieci z klas pierwszych wraz z wolontariuszami miały okazję spędzić całą noc w szkole. Towarzyszyło temu mnóstwo atrakcji: tor przeszkód i zabawy sportowe, "szukanie skarbu" na terenie całej szkoły, pizza, dyskoteka i seans filmowy. Po wieczorze pełnym wrażeń na dzieci czekał nocleg w świetlicy szkolnej, a rano wspólnie spożywane śniadanko i poranny rozruch na świeżym powietrzu. Dzieciom uśmiech nie znikał z twarzy.
Więcej...

WIZYTA W JEDNOSTCE PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

W środę uczniowie klas trzecich gimnazjalnych naszej szkoły mieli sposobność bliższego poznania specyfiki pracy lublinieckich strażaków. Zwiedzanie rozpoczęli od poznania miejsca, w którym prowadzony jest monitoring zgłoszeń do zdarzeń z całego powiatu lublinieckiego. W dalszej kolejności poznali specyfikę zawodu strażaka, utrzymania jego wysokiej sprawności fizycznej, godzin pracy, szybkości reagowania i gotowości do akcji.
Więcej...


ELMINACJE DO ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH

6 czerwca w klasach 4 odbyły się eliminacje do zawodów lekkoatletycznych, które odbędą się 15 czerwca . Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach : biegu na 300 metrów oraz skoku w dał. Przed nimi jeszcze eliminacje biegu na 60 metrów. Wszyscy dali z siebie wszystko i pokazali ducha prawdziwej rywalizacji.
DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

W kolorową podróż po Europie wyruszyli dzisiaj uczniowie naszej szkoły. W trakcie apelu zorganizowanego z okazji "Dnia Unii Europejskiej" przez klasę 4A dowiedzieliśmy się, jak powstała UE, jakie mamy korzyści z bycia obywatelami Unii. Charakterystyczne postacie związane z państwami członkowskimi przedstawiły nam najważniejsze informacje na temat ich kraju, a także ich symbole narodowe. Przy akompaniamencie gitary i pianina wysłuchaliśmy hymnu Unii Europejskiej w językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Więcej...

ORGANIZACJA NABORU NA ROK SZKOLNY 2019/2020 DO SZKÓŁ PONADPOSTAWOWYCH I KLAS SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. więcej...

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

LAUREATKI

Julia Jajszczyk, uczennica kl. 3c Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, pt: Prezentacja kształcenia zawodowego w szkołach województwa śląskiego. Julia to utalentowana literacko i artystycznie uczennica, która prowadzona była przez doświadczonego nauczyciela języka polskiego - Annę Plonkę. Trzyletnia edukacja polonistyczna zaowocowała licznymi wyróżnieniami i wysokimi lokatami w konkursach literackich na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Tym razem zadaniem konkursowym było napisanie recenzji do filmu lub prezentacji, która przedstawiała jedną z wielu szkół branżowych lub techników. Praca Julii została dostrzeżona przez jury i znalazła się tym samym w gronie najlepszych, jako jedyna z naszego powiatu. Serdecznie gratulujemy Julii Jajszczyk !
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/komunikat-w-sprawie-wynikow-konkursu-prezentacja-ksztalcenia-zawodowego-w-szkolach-wojewodztwa-slaskiego/

LAUREATKI


Julia Jajszczyk - III miejsce w XIII Wojewódzkim
Konkursie Literackim w Boronowie
LAUREATKI


Aleksandra Just - II miejsce w IX Powiatowym
Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Boronowie
DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji na kilku lekcjach był zorganizowany piknik, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami miło spędzali czas na łonie natury. Największą atrakcją, szczególnie dla maluchów, była wata cukrowa, którą zajadali sie do woli. Wata cukrowa była sfinansowana z puli pieniędzy Rady Rodziców, za co bardzo dziękują wszystkie dzieciaki. Starsi uczniowie wybrali pizzę i wypoczynek na kocyku wokół szkoły.
Więcej...

KOMERS

30 maja 2018r. uczniowie klas III bawili się na balu pożegnalnym, czyli komersie. Uroczystość ta przez wiele miesięcy przygotowywana była przez rodziców. Najważniejszym elementem jest odtańczenie poloneza. Dziewczyny w balowych sukienkach, chłopcy w garniturach, kwiaty dla nauczycieli i wyśmienite jedzenie uczyniły ten dzień wyjątkowym i będzie on zapamiętany przez uczniów na długo.
Więcej...

WYCIECZKA W PIENINY

28 maja 2018 roku uczniowie klas II b oraz II d wraz z zespołem opiekunów : panią Katarzyną Małek, Aleksandrą Hepner-Zając, Izabelą Famułą-Lenczkiewiecz, Ewą Wochnik wyruszyli na wycieczkę szkolną do Szczawnicy. Pierwszą atrakcją był spływ Dunajcem, tratwami obsługiwanymi przez flisaków w strojach góralskich. Potem odbył się spacer po mieście oraz obiad, a na końcu dnia zakwaterowania w malowniczej willi na wzgórzu. Kolejny dzień rozpoczął się własnoręcznie przygotowanym śniadaniem, po którym uczniowie pojechali do Bukowiny Tatrzańskiej do term "Bania". Po relaksie na basenie był wjazd kolejką na szczyt - Palenicę. Więcej...

LEKCJA W-F W CENTRUM SPORTOWO - REKREACYJNYM MANHATTAN !

28 maja, męska część klas 3A i 3D miała możliwość uczestniczyć w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Podczas zajęć, które odbyły się na kortach tenisowych Centrum, trener Grzegorz Winiecki objaśnił uczniom zasady gry, ustawienie zawodnika na boisku, rodzaje chwytów rakiety, oraz rodzaje uderzeń.
Więcej...

1A I 1B W SZKOLE MUZYCZNEJ

Uczniowie klas pierwszych 28 maja uczestniczyli w koncercie muzycznym, zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczna I Stopnia w Lublińcu. Oprócz utworów wykonanych przez starszych kolegów, mieli okazję zapoznać się z wieloma instrumentami, zasadami ich działania i funkcjonowania. Chętni przedstawiciele obu klas próbowali zagrać swój pierwszy koncert.
Więcej...ZŁOTY MEDALISTA XXIII MISTRZOSTW POLSKI W KARATE

Nasz uczeń
KAMIL KICIŃSKI
oraz zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
złotym medalistą XXIII Mistrzostw Polski w kategorii Semi-knockdown
GRATULACJE !
TERENOWY KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu od lat współpracuje z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka. W ramach tej współpracy w naszej szkole realizowane są ciekawe projekty edukacyjne dotyczące praw dziecka, praw człowieka. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu, gdzie m.in. mowa jest o naszej szkole. więcej...

MECZ TOWARZYSKI KLAS IV

W piątek 11.05 na pobliskim Orliku reprezentacja uczniów klas czwartych zagrała piłkarski mecz towarzyski z reprezentacją uczniów SP nr 1. Mecz ten był świetną okazją na integrację środowisk uczniowskich. Po zaciętej, sportowej walce toczonej w duchu fair play udało nam się odnieść zwycięstwo 4:1. Prezentujemy fotoreportaż stworzony przez jednego z naszych uczniów.
Więcej...


KLASY CZWARTE NA ZIELONEJ SZKOLE

W dniach 14.05- 18.05. 2018 roku klasy czwarte wraz z opiekunkami Kariną Płotkowską, Adrianą Wręczycką i Grażyną Gerhards, były na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze- unikalnej i najdalej na północ wysuniętej miejscowość Polski. Wart uwagi był wyjątkowo malowniczy, wysoki klif, stale rzeźbiony przez morskie fale. Przebywając tam, uczniowie mogli rozkoszować się nieskazitelnie czystą przyrodą Nadmorskiego Parku Krajobrazowego
Więcej...


ZAKOPANE/TATRALANDIA

Tradycją naszej szkoły są majowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze. 21 maja klasa 3c oraz przedstawiciele klas 2a, 2c, 3a, 3b wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego i Tatralandii. Organizatorami wycieczki były panie: Bożena Włodarczyk i pani Joanna Brodowy, zaś opiekę sprawowały panie Anna Świtek i Anna Plonka. W ciągu trzech dni uczniowie zwiedzili wiele przepięknych miejsc.
Więcej...

III KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

W dniu 24.05.2018 obył się III Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Zespóle Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie. W tym roku konkurs dotyczył kraju liścia klonowego czyli Kanady. Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Polańska z klasy 3c, rozwiązując trudny test zajęła 3 miejsce. Gratulujemy.


WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

W dniach 9 -11 maja 2018 roku wyruszyliśmy nad polskie morze, aby miło spędzić czas. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk i popłynęliśmy w rejs statkiem na Westerplatte. Wieczorem mieliśmy jeszcze siły, aby przywitać się z Bałtykiem. W ciepłych promieniach zachodzącego słońca nie mogliśmy się powstrzymać przed wejściem do wody. W kolejnym dniu wysłuchaliśmy najpierw koncertu w Katedrze Oliwskiej, a następnie pojechaliśmy do Gdyni, gdzie podziwialiśmy Okręt - Muzeum ,, Błyskawica '' oraz ,, Dar Pomorza '' przy Bulwarze Szwedzkim.
Więcej...

WYCIECZKA DO LASU

11 maja 2018 roku klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do lasu. W programie wycieczki znalazły się tajniki pracy leśniczego, osobliwości przyrodnicze naszego lasu, jak również rekreacja , czyli pieczenie kiełbasek i korzystanie z pięknej pogody.
Więcej...
SPOTKANIE Z PISARKĄ

Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Jolantą Reisch-Klose w Muzeum Edyty Stein. Organizatorem spotkania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińsu. Uczniowie wysłuchali opowieści o książkach pani Jolanty, zadawali pytania oraz kupili książki, do których wpisała się sama autorka.
Więcej...MIEJSKI KONKURS "POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ"

Rok 2018 jest szczególny dla historii Polski. Dokładnie 100 lat temu w roku 1918 Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Z okazji tej okrągłej rocznicy w całej Polsce świętujemy, organizując różne uroczystości i konkursy. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu zorganizowała miejski konkurs o charakterze interdyscyplinarnym- "POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ". Uczniowie pięciu szkół podstawowych rywalizowali w różnych konkurencjach. Konkurs wiedzowy zawierał pytania z historii, języka polskiego oraz znajomość pieśni patriotycznych. Równocześnie toczyły się konkursy plastyczne, kaligraficzne, recytatorskie. Wszystkie rywalizacje przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze. W przerwie uczniowie zobaczyli patriotyczny spektakl zespołu "Trapez" pt. "Moja wolność".
Więcej...

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

W dniu 25 kwietnia reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym dla uczniów klas 4-6 SP na Stadionie Miejskim w Lublińcu. Nasza młoda drużyna złożona z uczniów klas czwartych zdobyła pierwsze doświadczenia w zawodach lekkoatletycznych. Chłopcy zobaczyli, w jaki sposób organizowane są tego typu zawody i ile wysiłku kosztuje udział w poszczególnych konkurencjach. Ostatecznie po sportowej rywalizacji zakończyliśmy zawody na 6 miejscu.
Więcej...

KOSZYKARSKI PÓŁFINAŁ CHŁOPCÓW

Drugie miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców to bardzo dobry, wywalczony z dużym wysiłkiem wynik w zawodach, które odbyły się 23 kwietnia 2018r. w hali Kosynierów w Bytomiu. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie swoich rejonów, drużyny z Bytomia, Gliwic, Zabrza i Lublińca. Pierwszy zacięty, otwierający drogę do finału mecz, wygrany przez naszą drużynę, chłopcy zagrali z Zabrzem.
Więcej...

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "ECHA DZIECIŃSTWA"

27 kwietnia w CKZiU odbyła się 14. edycja Powiatowego Konkursu Poezji Dziecięcej "Echa Dzieciństwa". Młodzież prezentowała utwory m.in. J. Brzechwy, W. Chotomskiej, J. Tuwima i M. Konopnickiej. I miejsce w kategorii szkoła podstawowa ( klasy VII ) i gimnazjum zdobyła Ismena Kompałka z klasy VIIB. Podziękowanie z rąk dyrekcji otrzymała p. Aleksandra Hepner - Zając. Serdecznie gratulujemy.SONIA AUGUSTYNOWICZ LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

16 kwietnia w Centralnej Wyższej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie miała miejsce uroczysta Gala na której wręczono zaświadczenia laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród wyróżnionych uczniów jest nasza uczennica Sonia Augustynowicz. Sonia osiągnęła wielki sukces znajdując się w gronie najlepszych uczniów województwa śląskiego. Już teraz Sonia ma zdany egzamin ośmioklasisty z języka angielskiego na 100%. Opiekunem Sonii w jej przygotowaniach do konkursu była p. Jadwiga Podobińska. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Więcej...

MISTRZYNIE I MISTRZOWIE REJONU TARNOGÓRSKO-LUBLINIECKIEGO

Czasami mówi się "do trzech razy sztuka". Mimo waleczności, w ubiegłych dwóch latach naszej szkolnej reprezentacji piłkarek ręcznych i koszykarzy, nie udawało się stanąć na najwyższym stopniu podium w rozgrywkach rejonu tarnogórsko - lublinieckiego. Tym razem finały należały do naszych zawodniczek i zawodników. Najpierw tytuł mistrza rejonu i awans do 16 najlepszych drużyn w województwie śląskim zapewnili sobie koszykarze, a parę dni później piłkarki ręczne. Już 25 kwietnia chłopaki reprezentować będą powiat lubliniecki w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w Bytomiu. Gratulujemy i kibicujemy w dalszych rozgrywkach chłopakom i dziewczynom.
Więcej...

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018

Kwiecień to miesiąc, w którym trzecie klasy gimnazjalne piszą egzamin. W tym roku odbyły się w dniach 18-20 kwietnia. W pierwszym dniu uczniowie pisali test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugi dzień był przeznaczony na blok przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. Ostatni test sprawdzał znajomość języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Więcej...

VIII KONKURS MATEMATYCZNY

13 kwietnia 2018 r. Odbył się VIII Konkurs Matematyczny o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu pod patronatem Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Uczniowie naszej szkoły, Aleksandra Just Aleksander Najgebauer zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując ex aequo czwarte miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ CZEKOLADY

12.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Dzień Czekolady . W tym, jakże słodkim dniu, zaprosiliśmy wszystkich uczniów na obchody chyba najsłodszego w całym roku dnia. Przygotowaliśmy kilka atrakcji.
Więcej...


RYWALIZACJA MIĘDZYSZKOLNA PIŁKAREK I PIŁKARZY

Sezon rozgrywek gier zespołowych trwa. Do międzyszkolnych rozgrywek powiatowych chłopców w piłce ręcznej, które odbyły się 5 kwietnia w hali sportowej SP nr 4, zgłosiło się pięć zespołów. Nasza szkoła, która broniła tytułu mistrza powiatu, w tym roku w znacznie odmłodzonym składzie, zajęła drugie miejsce na podium. Wynik powtórzyła 12 kwietnia na etapie rejonowym, zdobywając tytuł w-ce mistrza rejonu tarnogórsko - lublinieckiego.
Więcej...

MECZ TOWARZYSKI KOSZYKARZY

13 kwietnia reprezentanci naszej szkoły oraz SP1 w ramach współpracy między szkołami zagrali mecz towarzyski w piłce koszykowej chłopców. Spotkanie to było formą treningu przed zbliżającymi się zawodami międzyszkolnymi. Pozwoliło zawodnikom obu drużyn poćwiczyć, zmierzyć się ze "stresem" i przede wszystkim aktywnie spędzić czas. W atmosferze życzliwości i "fair - play" chłopcy zagrali spotkanie, choć ochoty i animuszu starczyłoby jeszcze na drugie tyle.
Więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

4 kwietnia 2018 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w Światowym Dniu Autyzmu. Wszyscy uczniowie zobowiązani byli do posiadania niebieskich elementów odzieży, niebieskich baloników i transparentu dotyczącego akcji
Więcej...DNI JĘZYKOWE

10 kwietnia 2018 odbyły się obchody Dni Językowych, w czasie których zaprosiliśmy uczniów do zabawy językami obcymi na różnych płaszczyznach. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze klasy (1a i 1b) w entuzjastycznie przyjętych piosenkach w języku angielskim i niemieckim.
Więcej...KONKURS RECYTATORSKI

23 marca przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w MDK w Lublińcu 9 i 10 kwietnia. Najliczniej spróbowali swoich sił w recytacji uczniowie klas pierwszych.
Więcej...


SZKOLNY TURNIEJ TRÓJEK KOSZYKARSKICH CHŁOPCÓW

Pod koniec marca miłośnicy piłki koszykowej mieli okazję rywalizować między sobą w turnieju trójek koszykarskich. Na starcie zgłosiło się pięć drużyn, które walczyły ze sobą systemem każdy z każdym.
Więcej...KIBICUJEMY NASZEJ REPREZENTACJI !

Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w sportowym wydarzeniu. W katowickim Spodku w ramach meczu towarzyskiego, reprezentacja Polski zmierzyła się z Czechami w piłce ręcznej. Po emocjonującej walce naszych rodaków, drużyna z Czech okazała się lepsza. Wygrywając 25:21. Mimo porażki katowicki Spodek jak zawsze kibicował biało-czerwonym do samego końca. Nasi uczniowie pełni wrażeń wspierali naszą reprezentację śpiewając, klaskając i dobrze się przy tym bawiąc.

KOLEJNY SUKCES NASZYCH BADMINTONISTEK

6 kwietnia pod opieką Anny Świtek nasze uczennice walczyły w kolejnym etapie Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Tym razem w Półfinale Wojewódzkim w Bytomiu. Nasze zawodniczki zmierzyły się ze szkołami z Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór. Nie dały rywalkom szans, wszystkie mecze wygrały 3:0 w setach. Plasując się na miejscu pierwszym w końcowej klasyfikacji, tym samym awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. Trzymamy mocno kciuki za kolejne zwycięstwo !

KONKURS WIELKANOCNY - WYNIKI

Zaprosiliśmy uczniów klas 1 i 4 do wzięcia udziału w KONKURSIE WIELKANOCNYM z języka angielskiego i niemieckiego. Konkurs odbył się 28.03.2018r.
Konkurs ten składał się z dwóch etapów:
a) Rozwiązanie testu językowego opartego na przygotowanych materiałach, a następnie..
b) Wzięcie udziału w szukaniu czekoladowych jajek wielkanocnych.
Wynik konkursu zależały od punktów zdobytych w obu kategoriach. WYNIKI
Wygrani cieszyli się z nagród, ale największa frajdę mieli zjadając znalezione czekoladowe jajka i króliczki wielkanocne.
Dziękujemy za udział.
Organizatorzy: Marlena Dudek-Piskorz, Izabela Famuła-Lenczkiewicz

ELMINACJE MIĘDZYSZKOLNE W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 23.03.2018r. odbyły się grupowe eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem była nasza szkoła. Do rywalizacji sportowej przystąpiły 4 drużyny. SP 1, SP2, SP3 oraz SP4. Zespoły grały systemem "każdy z każdym". Zawodniczki prezentowały wysoki poziom, mecze finałowe były zacięte, emocji jak zwykle nie brakowało, a atmosfera była wspaniała.
Końcowa klasyfikacja: I miejsce - SP4 II miejsce - SP2 III miejsce - SP1 IV miejsce - SP3.
Gratulujemy wszystkim zespołom, dwa pierwsze miejsca zagrają w finale powiatowym.
WIĘCEJ...

SUKCES NASZYCH BADMINTONISTEK

Nasze uczennice
ZUZANNA LUBAN oraz ELIZA KWIATKOWSKA
zawodniczki STB Energia brązowymi medalistkami Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Badmintona w Białymstoku

WIĘCEJ

SONIA AUGUSTYNOWICZ LAUREATKA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zakończyły się zmagania najlepszych w województwie uczniów w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego. Sonia Augustynowicz, uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu, swoją przygodę z tegoroczną edycją rozpoczęła w listopadzie 2017 roku, przechodząc eliminacje szkolne z najlepszym wynikiem. W styczniu 2018 roku Sonia jako jedyna z rejonu częstochowskiego uzyskała ponad 85% punktów i tym samym znalazła się w gronie najlepszych osób w województwie œŚląskim. Ostatni etap konkursu, który miał miejsce 26 lutego, wyłonił laureatów, a wśród nich uczennicę naszej szkoły. Sonia wykazała się obszerną wiedzę z zakresu znajomości struktur gramatycznych i rozumienia tekstu w języku angielskim, lecz również wiedzą historyczną, geograficzną i kulturową obejmującą kraje anglojęzyczne.
Serdeczne gratulacje!

WYCIECZKA NA STADION ŚLĄSKI

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce na Stadion Śląski. Zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem. Następnie uczniowie uczestniczyli w treningu fitness prowadzonym przez Kamilę Świerc, Miss Polski 2017. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i czekają na kolejny wyjazd.
WIĘCEJ


DISCOVER GREAT BRITAIN!

Uczennice naszej szkoły: Julka Jajszczyk i Bogna Sroczyńska wzięły udział w II MIJDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO "DISCOVER GREAT BRITAIN!" Tematem tegorocznego konkursu było : "Following St. Patrick - a virtual tour of Northern Ireland". Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie 2 uczniów, którzy stanowili zespół przygotowując prezentację multimedialną, dotyczącą najciekawszych miejsc geograficznych, historycznych, kulturalnych Irlandii Północnej.
WIĘCEJ...

HUMAN BODY

Uczniowie naszej szkoŁy w dniu 15 marca 2018 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Krakowa na niesamowitą wystawę HUMAN BODY VITAL. Lekcje biologii, anatomii czy przyrody nie muszą odbywać się w szkolnych ławkach i ograniczać się do wiedzy książkowej. Human Body jest wystawą o niezwykłych walorach edukacyjnych, zachęca do praktycznej nauki anatomii i czerpania wiedzy "z pierwszej ręki".
WIĘCEJ...


TURNIEJ SZACHOWY

W poniedzia3ek, 12 marca w Szkole Podstawowej nr 2, odbył się turniej szachowy, w którym udział wzięło 11 osób. Zawodnicy to przedstawiciele klas gimnazjalnych. Po kilku godzinach gry, wyłonieni zostali zwycięzcy. Miejsce pierwsze zdobył Wojciech Buchelt z klasy 3b, miejsce drugie Maciej Kokot z klasy 3c, miejsce trzecie Kamil Kiciqski z klasy 3c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !
WIĘCEJ...

ZAWODY REJONOWE W BADMINTONIE

13 marca pod opiek1 Anny Świtek nasi uczniowie reprezentowali barwy SP 2 w Rejonowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Badmintonie dziewcząt oraz chłopców. Dziewczęta zajęły I miejsce i tym samym awansowały do półfinału wojewódzkiego. Chłopcy w końcowej kwalifikacji zajęli 2 miejsce. Nasze badmintonistki zostały wytypowane przez Śląski Związek Sportowy do Finału Ogólnopolskiego, który odbedzie się w najbliższy weekend w Białymstoku. Gratulujemy dzisiejszego sukcesu i Trzymamy mocno kciuki :)
WIĘCEJ...

WYCIECZKA DO AUSCHWITZ-BIRKENAU

20 lutego 2018 roku uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Auschwitz-Birkenau. Wyjazdy są organizowane co roku, gdyż jest ogromne zainteresowanie młodzieży tematem drugiej wojny Światowej. Mimo iż wycieczka nie należy do rozrywkowych, zawsze autokar jest pełny, gdyż jest to najlepsza lekcja historii. Temat drugiej wojny Światowej, chociaż nie jest omawiany na lekcjach historii w klasach gimnazjalnych, jest obecny na języku polskim, podczas omawiana epoki i lektur z tego okresu. W tym roku szkolnym wycieczkj dla młodzieży zorganizowała mgr Bogumiła Majewska.
WIĘCEJ...

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczny program artystyczny dedykowany przede wszystkim paniom. Grupa ucznisw klas starszych przygotowała skecze na temat kobiet oraz relacji damsko-męskich. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w spossb wokalno-instrumentalny. Cały program wprowadził niesamowity klimat i odświętny nastrój. Za organizacjj i przygotowanie odpowiedzialni byli mgr Adam Ślęzak i mgr Aleksander Brzezina.
WIĘCEJ...

PIĄTKOWE SZALEŃSTWO NA LODZIE

Nasi uczniowie spjdzili miło czas na lodowisku w Gliwicach. Jak się okazało tafla lodowiska była bardzo śliska. Część uczniow radziła sobie całkiem dobrze, ale byli i tacy, którzy stawiali pierwsze kroki na łyżwach. Mimo licznych upadków i trudności z utrzymaniem równowagi nikt się nie poddawał i wszyscy podnosili się szybciej niż upadali. Jak mówią słowa znanej piosenki: "Najtrudniejszy pierwszy krok." a potem to już była klasa mistrzowska!!!
WIĘCEJ...

MECZ SUPERLIGI PIŁKARZY RĘCZNYCH

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w sportowym wydarzeniu w meczu piłki ręcznej, PGNiG Superliga Mężczyzn - GÓRNIK ZABRZE KONTRA KPR LEGIONOWO. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania atmosfery panującej na meczu oraz nauki kibicowania, a dla wielu uczniów pierwszą okazją do wzięcia udziału w profesjonalnym meczu szczypiornistów. Niewątpliwie największą atrakcją podczas środowego wieczoru była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z drużyną gospodarzy oraz przybicie piątek z całą zabrzańską drużyną. Wizyta przyniosła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń oraz atrakcji i na pewno na długo zagości w ich pamięci.
WIĘCEJ...

NAGRODZENI SPORTOWCY

Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca z dziedziny sportu za szczególne osiągnięcia otrzymała nasza uczennica oraz Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Zuzanna Luban
Złoty Medal w grze podwójnej kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie - Suwałki
Brązowy Medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie -
Białystok
GRATULUJEMY!

NAGRODZENI SPORTOWCY

Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca z dziedziny sportu za szczególne osiągniecia otrzymał nasz uczeń oraz Zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
Ziemowit Zając
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorsw i Seniorów Oyama PKF - Andrychów
GRATULUJEMY!


SPEKTAKL "METRO"

Stolica powitała nas siarczystym mrozem, ale spektakl "Metro" ponownie rozpalił nasze emocje. Jak zwykle atmosfera była wyjątkowa dzięki niezwykłej , poruszającej muzyce przedstawienia. Pomimo 27 lat istnienia "Metro" nadal budzi wielkie emocje i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tym razem w roli głównej wystąpił Jurek Grzechnik znany z doskonałych wykonań wielu piosenek oraz z programów telewizyjnych. Czekamy na następne wyjazdy.........
WIĘCEJ...

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 22.02.2018 r., w Pawonkowie, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym klas 7 SP oraz 2,3 Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny-chłopców i dziewcząt. Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair-play, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Gospodarze zawodów zapewnili także drobny poczęstunek w postaci słodkiego pączka i wody mineralnej dla wszystkich uczestników. Ostatecznie dziewczęta zajęły miejsce 6,a chłopcy miejsce 8.
WIĘCEJ...

WYJAZD NA LODOWISKO

23 lutego duża grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w wycieczce na pełnometrażowe lodowisko w Gliwicach. Poziom zaawansowania młodych łyżwiarzy był różny. Niektórzy byli już bardzo zaawansowani i popisywali się swoimi umiejętnościami, ale wielu uczestników stawiało pierwsze kroki na lodzie. Uczniowie świetnie się bawili, co widać na zamieszczonych zdjęciach.
WIĘCEJ...

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W 1B

23 lutego 2018 roku do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klasy 1b. Po wysłuchaniu regulaminu biblioteki oraz zapoznaniu się z zasadami korzystania z niej, uczniowie zdobyli uroczystą przysięgę, a nasęjpnie zostali pasowani na czytelnika. Dowodem na tytuł pełnoprawnego czytelnika jest dyplom-certyfikat oraz książka, którą otrzymali w prezencie dla upamiętnienia tego uroczystego dnia.
WIĘCEJ...

KINO INTERAKTYWNE

21 lutego klasy czwarte i kasy pierwsze uczestniczyły w przedstawieniach interaktywnych. Klasy pierwsze w przedstawieniu "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" a klasy czwarte w "Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych". Przedstawienia dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliły poznać pracę reżysera od podszewki. Nasi milusińscy wcielili się w poszczególne postacie przedstawienia.
WIĘCEJ...

W MUZEUM EDYTY STEIN

Uczniowie klas pierwszych realizują blok tematów dotyczących patriotyzmu. Na zajęciach poznali barwy i symbole narodowe, nauczyli się hymnu, poznali legendę o powstaniu państwa polskiego. Poznają Ojczyzny bliższy i dalszy. W ramach edukacji patriotycznej zwiedzili również Muzeum Edyty Stein w Lublińcu.
WIĘCEJ...


WALENTYNKI 2018

14 lutego w dniu Św. Walentego obchodzony jest dzien zakochanych. Tradycja ta wywodzi się z Anglii. W Polsce świętujemy ten dzień od kilkunastu lat. Cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Również w naszej szkole bardzo barwnie i hucznie podtrzymaliśmy tę tradycję. Oprócz muzyki miłosnej towarzyszyły nam gry i zabawy walentynkowe oraz wszechobecny kolor czerwony. Impreza została zaplanowana i przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
WIĘCEJ...

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy podzijkowaĆ wszystkim Uczniom i Rodzicom za wzięcie udziału w akcji charytatywnej "Walentynki dla Milenki". Udało nam się wykonać wiele kartek, ale były też poduszki czy zakładki do książek. Wszystkie te rzeczy zostaną wystawione na aukcji charytatywnej. W szczególności dziękujemy paniom pracującym w świetlicy szkolnej i pani Gerhards za umożliwienie dzieciom wykonywania prac na zajęciach świetlicowych i plastycznych.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2

ZABAWA KARNAWA#OWA

26 stycznia, tuż przed udaniem się na ferie zimowe, dla uczniowie klas pierwszych odbyła się zabawa karnawałowa. Skrzętnie przygotowywane przez rodziców bajecznie, kolorowe i fantazyjne stroje najmłodszych uczniów, ubarwiły hol naszej szkoły. Pośród laserów i kolorowych świateł pląsały księżniczki, czarodziejki, wojownicy ninja, bohaterowie kreskówek, ludzie-pająki czy średniowieczni rycerze. Mogliśmy podziwiać też roztańczone opiekunki najmłodszych dzieci. Karnawałowa zabawa roztanczyła nawet tych najwstydliwszych uczniów. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.
WIĘCEJ...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali wraz z wychowawcami przedstawienie na motywach bajki o "Rzepce" Juliana Tuwima. Młodzi artyści zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. Piękne recytacje i piosenki wzruszyły do łez niejednego gościa.Licznie zgromadzeni dziadkowie oprócz wspaniałego występu swoich wnucząt zostali ugoszczeni drobnym poczęstunkiem. Na uroczystości panowała iście rodzinna atmosfera , co widać na zamieszczonych zdjęciach.
WIĘCEJ...

WF NA LODZIE

Uatrakcyjniając zajęcia wychowania fizycznego w okresie zimowym, klasy 4 miały okazję skorzystać z lodowiska miejskiego. Uczniowie chętnie uczestniczą w tej formie zajęć. Mają możliwość spędzenia lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu w innej niż na co dzień scenerii.SUKCES TEATRU TRAPEZ- I MIEJSCE W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "WRĘCZYCKIE JASEŁKA 2018"

17 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs "Wręczyckie Jasełka 2018", w którym wziął udział nasz szkolny zespół teatralny TRAPEZ. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne, przedstawiając spektakl pt. "Świąteczny sen". Występ spodobał się tak bardzo, że jury przyznało nam I miejsce i tym samym zaprosiło na uroczystą Galę Laureatów.
WIĘCEJ...


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - "CO W PRZYPADKU WYPADKU"?

Uczniowie klas czwartych oraz trzecich gimnazjum uczestniczyli 16 stycznia w prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości doświadczonego, lublinieckiego ratownika medycznego Pana Marcina Małka poznali zasady postępowania w sytuacji zagrożenia życia osoby poszkodowanej. Przekazowi wiedzy teoretycznej towarzyszył pokaz praktycznych umiejjtności ratowniczych. Również sami uczniowie mogli sprawdzić się w roli ratownika, ćwicząc na profesjonalnych fantomach.
WIĘCEJ...

BIAŁE SZALEŃSTWO

W dniach od 02.01 - 05.01.2018r. Uczniowie naszej szkoły przebywali w górach w miejscowości Kościelisko niedaleko Zakopanego. Głównym celem naszego wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie, które daje możliwość wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Uczniowie doświadczyli wszystkimi zmysłami zimowej natury, nie zapominając oczywiście o nauce .
WIĘCEJ...

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN KOEDUKACYJNYCH

20 grudnia w sympatycznej atmosferze odbył się coroczny Świąteczny Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Koedukacyjnych. Turniej był organizowany przez naszych uczniów w ramach projektu edukacyjnego. Ci, którzy przyszli pokibicować swoim kolegom i koleżankom na pewno się nie nudzili, bowiem atmosfera turnieju byla gorąca. Zapraszamy do fotorelacji.ZDJJCIA...
WIĘCEJ...


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Miło nam poinformowaf, iż uczeń naszej szkoły, Dominik Żydek z klasy I B, zajął drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III, a tematem pracy była "Moja okolica w jesiennej szacie". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu. Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy kolejnych sukcesów.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Cała szkoła włączyła się do akcji. Nauczyciele i rodzice wraz z dziećmi przygotowali przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód jaki uzyskaliśmy to ponad 700 złotych. Środki z akcji zostaną przekazane na rzecz dzieci z Syrii, w związku z udzialem naszej szkoły w akcji " Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę". Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu kiermaszu.
WIĘCEJ...

DREZNO

8 grudnia 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu wraz z opiekunami udali się na zagraniczną wycieczkę do Drezna w Niemczech. Program wycieczki rozpoczął się od spaceru po mieście zwanego barokową Florencją i uważanego za najpijkniejsze miasto Niemiec. Uczniowie zobaczyli Stare Miasto, Frauen Kirche, Katedrj Hofkirche, Operj Sempera, Tarasy Brhla, Stary Rynek i Zwinger - Bramj Koronn1.
WIĘCEJ...

MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W LUBLIŃCU

6 grudnia nie mogło zabraknąć w naszej szkole miłego gościa. Świety Mikołaj w towarzystwie anioła i diabła wędrował z workiem pełnym prezentów. Trasa była długa - od klasy do klasy.
Każdy uczeń został poczęstowany cukierkiem, a wielu siadało Mikołajowi na kolanach, by zdradzić mu na jaki prezent czekają. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też doczekamy się odwiedzin.
WIĘCEJ...

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO - ANIOŁEK

Klasa I
1. Zuzanna Nieroba
2. Piotr Kierat
3. Kacper Szyłak
Klasa IV
1. Wiktoria Weintritt

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujjmy za udział w konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów. Nagrody zostaną wręczone podczas Jasełek.

TESTY DIAGNOSTYCZNE KLAS III

W dniach 5-7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 zostały przeprowadzone testy diagnostyczne dla klas trzecich. W pierwszym dniu sprawdzane były umiejętności humanistyczne, czyli wos, historia i język polski. Dzień drugi był poświęcony na blok przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W trzecim dniu sprawdzane były umiejętności językowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie musieli wykazać się gotowścią do egzaminów, czyli posiadaniem dokumentu tożsamości, czarnym długopisem, odświętnym ubraniem oraz koncentracją.
WIĘCEJ...

W FABRYCE BOMBEK

7 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek choinkowych w Miechowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki, poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
WIĘĆEJ...

JUMPCITY

W dniu 01.12.2017 z okazji Mikołajek uczniowie klas 7a i 7b udali się na wycieczkę do Katowic. Ich celem była wizyta w kinie oraz godzinny pobyt w JUMPCITY. Na początek wszyscy z przyjemnością obejrzeli film "Kumple z dżungli" - historię wesołej paczki zawsze gotowej ruszyć na ratunek. Póżniej, każdy mógł spełnić swoje marzenia o lataniu i walce z grawitacją w najwijkszym parku trampolin na Śląsku. Po solidnej rozgrzewce, wesołym podskokom nie było końca.
WIĘCEJ...

WELCOME TO BRITAIN !!!!

W Szkole Podstawowej numer 2 w Lublińcu w dniach 27.11 - 01.12.2017 odbyły się obchody tygodnia kultury brytyjskiej. W tym roku bliżej przyjrzeliśmy się książęcej parze Kate i Williamowi. Obchody składały się z kilku części. Jako pierwszy został przeprowadzony konkurs plastyczny. Można było narysować portret Kate i Williama lub zaprojektować strój balowy dla książęcej pary. W czwartek odbył się konkurs wiedzy o życiu, zwyczajach książęcej pary. Został on przeprowadzony w formie quizu.
WIĘCEJ...

ANDRZEJKI

W dniu 28.11.2017 w naszej szkole odbyła sij DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Najpierw licznie bawiły się klasy młodsze naszej szkoły, które oprócz zabawy dyskotekowej brały też udział w zabawach andrzejkowych, takich jak wyścig butów i lanie wosku (kolejka nie miała końca). Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość zaśpiewania piosenki do mikrofonu. Dyskotekę zakończyły starsze klasy, które wspólnie bawiły się na parkiecie i wróżyły z serc imiona kandydatów na męża lub żonę. Dyskotekę i zabawy andrzejkowe przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
WIĘCEJ...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji słowa uznania dla ich ciężkiej pracy przesyła Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak.
LIST...EUROPEJSKIE ŚPIEWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana PawŁa II w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Obcych "Śpiew łączy Europę", zorganizowany dla ucznisw klas IV-VII szkoły podstawowej powiatu lublinieckiego. Organizatorkami konkursu są nauczycielki uczące języków obcych, czyli panie: Izabela Famuła-Lenczkiewicz, Marlena Dudek-Piskorz i Katarzyna Małek. Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych uczniów, rozwijanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej, jak również integracja uczniów i nauczycieli różnych szkół.
WIĘCEJ...

TO NIE BAJKI, TO ROBOTY - MBOTY

Uczniowie klas pierwszych i czwartych Szkoły Podstawowej nr 2, uczęszczający na zajęcia z robotyki, przeprowadzili już pierwsze eksperymenty z robotami typu mBot. Mamy cztery kompletne zestawy, które już pracują pełną parą. Zestawy edukacyjne tego typu są idealne na początek przygody z programowaniem, robotyką i mechatroniką. mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w Świat zdalnego sterowania maszynami przy pomocy komputerów.
WIĘCEJ...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ

21 listopada 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Karoliną Piekarską - pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką wielu powieści dla młodzieży. Najpopularniejsze jej powieści to: "Klasa pani Czajki", "Tropiciele", "Dzika". W miłej i kameralnej atmosferze uczniowie wysłuchali opowieści o karierze zawodowej, zadawali liczne pytania, dotyczące pisarstwa, jak również zdobyli upragnione autografy. Spotkanie odbyło się w lublinieckiej ksijgarni "Bookszpan".
WIĘCEJ...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś"- pod takim hasłem 24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków, aby stanąć do wspólnego zdjęcia. Jednak głównym punktem obchodów tego szczególnego dnia były zajęcia przygotowane przez panie ze świetlicy.
WIĘCEJ...

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

20.11.2017 r. odbyŁ się turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo szkoły. Zawody były rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się 12 uczestników; 2 dziewczyny i 10 chłopców. Dziewczęta rozstrzygnęły tytuł mistrzyni między sobą w 1 pojedynku 3-setowym.
Rywalizacja chłopców toczyła się w 2 grupach równolegle, gdzie grano systemem "każdy z każdym".
WIĘCEJ...

TEATR TRAPEZ

Dnia 10 listopada 2017r. , w przeddzień uroczystych obchodów Święta Niepodległości, w Muzeum Św. Edyty Stein, odbył się konkurs na małą formę teatralną pt. "Misja- Ojczyzna". Szkolne koło teatralne Trapez przygotowało przedstawienie "Skrzydła wolności". Scenariusz stworzyli uczniowie, wykorzystując przejmującą poezję Baczyńskiego i Mickiewicza. Całość nawiązywała do trudnych kart historii Polski . Bohaterką była współczesna nastolatka, która podczas porządków na strychu znajduje stary list z czassw II wojny Światowej.
WIĘCEJ...

WYSTAWA BUKIETÓW JESIENNYCH

Jesień to pora roku, która niekoniecznie musi kojarzyć się nam z szarugą. Można przekonać się o tym, oglądając niezwykle barwną wystawę bukietów jesiennych zaprezentowaną przez uczniów naszej szkoły.
WIĘCEJ...


LEKCJA ORIGAMI DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ

Uczeń klasy drugiej gimnazjalnej realizuje projekt edukacyjny "Jestem Wolontariuszem, bo warto". W ramach tego projektu zaproponował prowadzenie zajęć sztuki origami dla młodszych kolegów. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy czwartek na świetlicy szkolnej. Ponieważ niedawno obchodzony był Światowy dzień origami, Remek postanowił podzielić się swoją pasją z wszystkimi uczniami naszej szkoły. Na godzinach wychowawczych każdy mógł spróbować zrobić swoją pierwszą figurkę. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem.

"NIE TAKIE STRASZNE! GADY"

W dniu 6 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła sij pierwsza z cyklu "Żywa lekcja biologii" - "Nie takie straszne! Gady". Lekcji udzielał Pan Andrzej Paą1k, który już od 50 lat jest pasjonatem przyrody i znanym hodowcem m.in.: gadów egzotycznych, pająków i owadów. Zajęcia odbyły się w grupach dostosowanych do wieku uczniów. Uczniowie mieli okazję poznać zasady hodowli gadów, rozmnażania i odżywiania, zabawne przyzwyczajenia tych zwierząt. Ze zdumieniem patrzyliśmy jak Pan Andrzej wita się z każdym prezentowanym gadem, a one odwzajemniały powitanie.
WIĘCEJ...

DZIEŃ SPÓDNICY

Kolejny niezwykły dzień w naszej szkole.
Poprosiliśmy w tym dniu wszystkich o przyjście w spódnicach.
Cieszymy się, że oprócz dziewczyn, chłopcy też przyczynili się do zabawy.
WIĘCEJ...


PASOWANIE NA UCZNIA

24.10. 2017 roku do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu zostali oficjalnie przyjęcie uczniowie klasy 1a i 1b. Uroczystość rozpoczął program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Agnieszkę Stelmaszczyk. Wszystkie dzieci były bardzo wzruszone. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin. Po pasowaniu wraz z rodzicami i zaproszonymi goścmi udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. WIJCEJ...

MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN FCE

Dwie uczennice naszej szkoły - Aleksandra Just z klasy IIIc oraz Emilia Jaworska z klasy IIIa - przystąpiły w tym roku do międzynarodowego egzaminu FCE, który jest organizowany przez Cambridge. Aleksandra zdała na najwyższą dopuszczalną notę - "A", która świadczy o znajomości języka na poziomie C1, natomiast Emilia zdała na notę "C". Egzamin First sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1. Aby zdać egzamin, kandydat powinien znać szeroki zasób słownictwa, być w stanie uzasadnić swoje zdanie w dyskusji, a także umieć odpowiednio dobrać styl wypowiedzi do sytuacji. Certyfikat Cambridge English: First for Schools jest uznawany za potwierdzenie kwalifikacji z języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie, w tym pracodawców takich jak HP, Sony, IBM, Bosch czy Motorola oraz niektóre uniwersytety i uczelnie. Tak świetne wyniki to wspólny sukces związany z pracą uczennic, lekcjami w Szkole Podstawowej nr 2 oraz lekcjami w Sieci Szkół Językowych "Naczyńscy", która to jest organizatorem wyżej wymienionych egzaminów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY PRAW ZWIERZĄT

W ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Praw Zwierząt w naszej placówce Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zorganizowało już dziewiątą wystawę zwierząt "Łapy, lapy, cztery łapy". W przygotowanie imprezy aktywnie włączyli się uczniowie klas II, którzy realizowali projekt edukacyjny. Jak zwykle zabawa była świetna, ale też pouczająca. Uczestnicy sporo dowiedzieli się o pielęgnacji zwierząt, o ich prawach oraz zapoznali się z historią SzKPZ. Tegoroczną wystawę zaszczyciły swoją obecnością 4 psy oraz kot. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
WIĘCEJ...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Ponieważ Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, to właśnie dzisiaj postanowiliśmy uczcić to święto. Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli różnymi laurkami wykonane przez uczniów klas pierwszych. Natomiast starsi uczniowie z klasy 3c pod kierownictwem mgr Bożeny Włodarczyk przygotowali humorystyczny program artystyczny, pokazujący szkolne realia. Pani Dyrektor Agnieszka Stelmaszczyk nagrodziła wielu nauczycieli i pracowników szkoły za rzetelną pracę.
WIĘCEJ...

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN

Dnia 16.10.2017 r. odbył się turniej "dzikich drużyn" w piłce nożnej halowej z okazji Dnia Piłkarza. W turnieju wzięło udział 6 drużyn składających się z 6 zawodników. Zawody w fazie wstępnej rozgrywano w 2 grupach (po 3 zespoły) ,systemem "każdy z każdym".
Turniej wygrała drużyna "Tłuste ryby", która w finale pokonała drużynę "Bez nazwy" 3:1. Wszyscy uczestnicy dostali słodki poczęstunek oraz wodę mineralną. Ponadto, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom.
WIĘCEJ...

WARSZTATY JĘZYKOWE W MICKIEWICZU

Nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję wzięcia udziału w corocznych warsztatach językowych zorganizowanych przez Komitet Narodowy AIESEC POLSKA oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Warsztaty prowadzone były przez studentki z Iranu i Sri Lanki. Zajęcia podzielone były na dwie części. Najpierw zaproszeni uczniowie wysłuchali dwóch prezentacji i obejrzeli filmy, ukazujące podstawowe informacje na temat rodzinnych krajów studentek. Mieli też okazję do zadania pytań na temat kwestii, które ich zainteresowały. Ta część zakończyła się quizem wiedzy na temat Iranu i Sri Lanki. Nasza uczennica Julia Jajszczyk z klasy 3c zdobyła pierwsze miejsce i otrzymała nagrodę książkową.
WIĘCEJ...

INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

Dnia 9.10.2017 r. odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla uczniów klas IV. Uczniowie oprócz gry w piłkę nożną mieli możliwość lepiej poznać swoich rówieśników z równoległych klas lublinieckich szkół podstawowych. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie z klas 4A i 4B.
WIĘCEJ...

DZIEŃ CHŁOPAKA

Każdego roku, 30 września, to dzień, na który czekają wszyscy chłopcy - Dzień Chłopaka. W tym roku w naszej szkole przygotowania do tego święta rozpoczęły się już tydzień wcześniej.
Samorząd Uczniowski zaplanował i przeprowadził ankietę wśród damskiej części szkoły.
WIĘCEJ...WYBORY DO SAMORZUDU UCZNIOWSKIEGO - WYNIKI

Po kampanii wyborczej nadszedł czas na głosowanie. W specjalnie wyznaczonych godzinach uczniowie wszystkich klas wzięli udział w głosowaniu. Po zliczeniu głosów okazało się, że oddano 254 głosy. Dzikie Jeże zdobyły 48 głosów, Devils aż 200. W całej urnie znalazło się również 6 głosów nieważnych. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na wprowadzanie obietnic przedwyborczych w życie.
WIĘCEJ...

PREZENTACJE DO SU

29 września w naszej szkole uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z programami wyborczymi dwóch grup, kandydujących do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw zaprezentowały się "Dzikie Jeże". Przedstawili swoje pomysły na uatrakcyjnienie życia szkolnego. Następnie rozdali babeczki i słodycze. Jako drugich mogliśmy zobaczyć grupę "Devils". Uczniowie trzecich klas uraczyli nas piosenką własnego autorstwa i prezentacji multimedialnej. Kandydatom życzymy powodzenia we wtorkowych wyborach.
WIĘCEJ...

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

CzĘsto ich nie widać, pracują cicho, bez rozgłosu, ale są skuteczni. Wolontariusze naszej szkoły już w akcji. Przedstawiamy pierwszego z nich: Remigiusz, uczeń klasy drugiej gimnazjalnej, uczy swoich młodszych kolegów sztuki origami. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia. Jak widać pierwszaki doskonale sobie radzą, a Remek to świetny nauczyciel.
WIĘCEJ...WYCIECZKA DO TETARU LALKI I AKTORA W OPOLU

Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu , jakim jest wizyta w teatrze. 26 września udali się wraz z wychowawcami i opiekunami do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na spektakl "Akademia Pana Kleksa" według książki Jana Brzechwy. Był to wyjazd integracyjny dla uczniów, gdyż mogli nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, ale równnież edukacyjny, gdyż wcześniej na zajęciach w szkole próbowali już swoich umiejętności recytatorsko-aktorskich. Mieli okazję przekonać się , iż występowanie przed publicznością nie jest zadaniem łatwym. Uczniowie 1a i 1b zaprezentowali się w teatrze bardzo odświętnie. Piękne sukienki, spódniczki, koszule i inne eleganckie elementy stroju były wyrazem szacunku do miejsca, w którym się znależli. BRAWO UCZNIOWIE I RODZICE !
WIĘCEJ...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata - Polska 2017". Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez fundacjj Nasza Ziemia brzmiało "Nie ma śmieci - są surowce". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawykow ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony srodowiska.
WIĘCEJ...


SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ ROSIEK

21 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Rosiek. Najbardziej znaną jej książką jest "Pamiętnik narkomanki". Uczniowie na przysłowiowym wdechu słuchali opowieści, jak również zadawali pytania. Spotkanie odbyło się w Muzeum Edyty Stein, zaś organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Lublińcu.
WIECEJ...DZIEŃ KROPKI

15 września 2017 roku po raz pierwszy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Zadaniem wszystkich uczniów było przyozdobienie się w kropki i ubranie odzieży z motywem kropki. Aktywni uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, które również były udekorowane kropkami. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki z kropkami, na lekcji angielskiego oglądali film na podstawie książki: "Kropka". W świetlicy szkolnej uczniowie powycinali kropki, którymi została poobklejana szkoła.
WIĘCEJ...

OTWARCIE STADIONU MIEJSKIEGO - ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

15 września odbył się I Indywidualny Miting Lekkoatletyczny dla Dzieci i Młodzieży na Stadionie Miejskim. To pierwsza taka impreza po remoncie obiektu. Nasi uczniowie reprezentowali barwy szkoły w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
WIĘCEJ...
PRELEKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

W naszej szkole edukacja ekologiczna jest jednym z priorytetów wychowania dzieci i młodzieży. Ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. W ramach działań poprzedzających akcję Sprzątania Świata uczennice klasy 3c: Aleksandra Just, Julia Jajszczyk, Zuzanna Kwintal, Pola Kubalka i Aleksandra Polańska przygotowały prelekcję ekologiczną, której tematyka nawiązywała do hasła tegorocznej akcji Sprzątania Świata "Nie ma śmieci - są surowce".
WIĘCEJ...

NASZA ARMIA W NASZYM MIEŚCIE

Lublinieccy i częstochowscy policjanci oraz żołnierze Jednostki Wojskowej w Lublińcu uczestniczyli w pikniku "Nasza Armia w Naszym Mieście". Stróże prawa prowadzili działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych, promowali mundur i prezentowali sprzjt, jaki wykorzystuj1 w codziennej s3u?bie oraz podczas zabezpieczania imprez masowych. Przewodnicy pssw s3u?bowych zaprezentowali tak?e umiejjtno6ci swoich czworono?nych partnersw.
WIĘCEJ...


© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE