Szko3a Podstawowa nr 2

Szko3a Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI

WYCIECZKA DO AUSCHWITZ-BIRKENAU

20 lutego 2018 roku uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Auschwitz-Birkenau. Wyjazdy są organizowane co roku, gdyż jest ogromne zainteresowanie młodzieży tematem drugiej wojny światowej. Mimo iż wycieczka nie należy do rozrywkowych, zawsze autokar jest pełny, gdyż jest to najlepsza lekcja historii. Temat drugiej wojny światowej, chociaż nie jest omawiany na lekcjach historii w klasach gimnazjalnych, jest obecny na języku polskim, podczas omawiana epoki i lektur z tego okresu. W tym roku szkolnym wycieczkę dla młodzieży zorganizowała mgr Bogumiła Majewska.
WIĘCEJ...

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły przygotowali humorystyczny program artystyczny dedykowany przede wszystkim paniom. Grupa uczniów klas starszych przygotowała skecze na temat kobiet oraz relacji damsko-męskich. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w sposób wokalno-instrumentalny. Cały program wprowadził niesamowity klimat i odświętny nastrój. Za organizację i przygotowanie odpowiedzialni byli mgr Adam Ślęzak i mgr Aleksander Brzezina.
WIĘCEJ...

PIĄTKOWE SZALEŃSTWO NA LODZIE

Nasi uczniowie spędzili miło czas na lodowisku w Gliwicach. Jak się okazało tafla lodowiska była bardzo śliska. Część uczniów radziła sobie całkiem dobrze, ale byli i tacy, którzy stawiali pierwsze kroki na łyżwach. Mimo licznych upadków i trudności z utrzymaniem równowagi nikt się nie poddawał i wszyscy podnosili się szybciej niż upadali. Jak mówią słowa znanej piosenki: "Najtrudniejszy pierwszy krok." a potem to już była klasa mistrzowska!!!
WIĘCEJ...

MECZ SUPERLIGI PIŁKARZY RĘCZNYCH

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w sportowym wydarzeniu w meczu piłki ręcznej, PGNiG Superliga Mężczyzn - GÓRNIK ZABRZE KONTRA KPR LEGIONOWO. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznania atmosfery panującej na meczu oraz nauką kibicowania, a dla wielu uczniów pierwszą okazją do wzięcia udziału w profesjonalnym meczu szczypiornistów. Niewątpliwie największą atrakcją podczas środowego wieczoru była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z drużyną gospodarzy oraz przybicie piątek z całą zabrzańską drużyną. Wizyta przyniosła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń oraz atrakcji i na pewno na długo zagości w ich pamięci.
WIĘCEJ...

NAGRODZENI SPORTOWCY

Nagrodę Burmistrza Miasta Lublińca z dziedziny sportu za szczególne osiągnięcia otrzymała nasza uczennica oraz Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Zuzanna Luban
Złoty Medal w grze podwójnej kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Badmintonie - Suwałki
Brązowy Medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Badmintonie -
Białystok
GRATULUJEMY!

NAGRODZENI SPORTOWCY

Nagrodę Burmistrza Miasta Lublińca z dziedziny sportu za szczególne osiągnięcia otrzymał nasz uczeń oraz Zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
Ziemowit Zając
II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów Oyama PKF - Andrychów
GRATULUJEMY!


SPEKTAKL "METRO"

Stolica powitała nas siarczystym mrozem, ale spektakl "Metro" ponownie rozpalił nasze emocje. Jak zwykle atmosfera była wyjątkowa dzięki niezwykłej , poruszającej muzyce przedstawienia. Pomimo 27 lat istnienia "Metro" nadal budzi wielkie emocje i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tym razem w roli głównej wystąpił Jurek Grzechnik znany z doskonałych wykonań wielu piosenek oraz z programów telewizyjnych. Czekamy na następne wyjazdy.........
WIĘCEJ...

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 22.02.2018 r., w Pawonkowie, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym klas 7 SP oraz 2,3 Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny-chłopców i dziewcząt. Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair-play, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Gospodarze zawodów zapewnili także drobny poczęstunek w postaci słodkiego pączka i wody mineralnej dla wszystkich uczestników. Ostatecznie dziewczęta zajęły miejsce 6,a chłopcy miejsce 8.
WIĘCEJ...

WYJAZD NA LODOWISKO

23 lutego duża grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w wycieczce na pełnometrażowe lodowisko w Gliwicach. Poziom zaawansowania młodych łyżwiarzy był różny. Niektórzy byli już bardzo zaawansowani i popisywali się swoimi umiejętnościami, ale wielu uczestników stawiało pierwsze kroki na lodzie. Uczniowie świetnie się bawili, co widac na zamieszczonych zdjęciach.
WIĘCEJ...

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W 1B

23 lutego 2018 roku do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klasy 1b. Po wysłuchaniu regulaminu biblioteki oraz zapoznaniu się z zasadami korzystania z niej, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a następnie zostali pasowani na czytelnika. Dowodem na tytuł pełnoprawnego czytelnika jest dyplom-certyfikat oraz książka, którą otrzymali w prezencie dla upamiętnienia tego uroczystego dnia.
WIĘCEJ...

KINO INTERAKTYWNE

21 lutego klasy czwarte i kasy pierwsze uczestniczyły w przedstawieniach interaktywnych. Klasy pierwsze w przedstawieniu "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" a klasy czwarte w "Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych". Przedstawienia dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i pozwoliły poznać pracę reżysera od podszewki. Nasi milusińscy wcielili się w poszczególne postacie przedstawienia.
WIĘCEJ...

W MUZEUM EDYTY STEIN

Uczniowie klas pierwszych realizują blok tematów dotyczących patriotyzmu. Na zajęciach poznali barwy i symbole narodowe, nauczyli się hymnu, poznali legendę o powstaniu państwa polskiego. Poznają Ojczyzny bliższą i dalszą. W ramach edukacji patriotycznej zwiedzili również Muzeum Edyty Stein w Lublińcu.
WIĘCEJ...


WALENTYNKI 2018

14 lutego w dniu św. Walentego obchodzony jest dzień zakochanych. Tradycja ta wywodzi się z Anglii. W Polsce świętujemy ten dzień od kilkunastu lat. Cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Również w naszej szkole bardzo barwnie i hucznie podtrzymaliśmy tę tradycję. Oprócz muzyki miłosnej towarzyszyły nam gry i zabawy walentynkowe oraz wszechobecny kolor czerwony. Impreza została zaplanowana i przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
WIĘCEJ...

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy podziękować wszystkim Uczniom i Rodzicom za wzięcie udziału w akcji charytatywnej "Walentynki dla Milenki". Udało nam się wykonać wiele kartek, ale były też poduszki czy zakładki do książek. Wszystkie te rzeczy zostaną wystawione na aukcji charytatywnej. W szczególności dziękujemy paniom pracującym w świetlicy szkolnej i pani Gerhards za umożliwienie dzieciom wykonywania prac na zajęciach świetlicowych i plastycznych.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2

ZABAWA KARNAWAŁOWA

26 stycznia, tuż przed udaniem się na ferie zimowe, dla uczniowie klas pierwszych odbyła się zabawa karnawałowa. Skrzętnie przygotowywane przez rodziców bajecznie, kolorowe i fantazyjne stroje najmłodszych uczniów, ubarwiły hol naszej szkoły. Pośród laserów i kolorowych świateł pląsały księżniczki, czarodziejki, wojownicy ninja, bohaterowie kreskówek, ludzie-pająki czy średniowieczni rycerze. Mogliśmy podziwiać też roztańczone opiekunki najmłodszych dzieci. Karnawałowa zabawa roztańczyła nawet tych najwstydliwszych uczniów. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.
WIĘCEJ...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali wraz z wychowawcami przedstawienie na motywach bajki o "Rzepce" Juliana Tuwima. Młodzi artyści zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. Piękne recytacje i piosenki wzruszyły do łez niejednego gościa.Licznie zgromadzeni dziadkowie oprócz wspaniałego występu swoich wnucząt zostali ugoszczeni drobnym poczęstunkiem. Na uroczystości panowała iście rodzinna atmosfera , co widać na zamieszczonych zdjęciach.
WIĘCEJ...

WF NA LODZIE

Uatrakcyjniając zajęcia wychowania fizycznego w okresie zimowym, klasy 4 miały okazję skorzystać z lodowiska miejskiego. Uczniowie chętnie uczestniczą w tej formie zajęć. Mają możliwość spędzenia lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu w innej niż na co dzień scenerii.SUKCES TEATRU TRAPEZ- I MIEJSCE W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "WRĘCZYCKIE JASEŁKA 2018"

17 stycznia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs "Wręczyckie Jasełka 2018", w którym wziął udział nasz szkolny zespół teatralny TRAPEZ. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne, przedstawiając spektakl pt. "Świąteczny sen". Występ spodobał się tak bardzo, że jury przyznało nam I miejsce i tym samym zaprosiło na uroczystą Galę Laureatów.
WIĘCEJ...


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - "CO W PRZYPADKU WYPADKU"?

Uczniowie klas czwartych oraz trzecich gimnazjum uczestniczyli 16 stycznia w prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości doświadczonego, lublinieckiego ratownika medycznego Pana Marcina Małka poznali zasady postępowania w sytuacji zagrożenia życia osoby poszkodowanej. Przekazowi wiedzy teoretycznej towarzyszył pokaz praktycznych umiejętności ratowniczych. Również sami uczniowie mogli sprawdzić się w roli ratownika, ćwicząc na profesjonalnych fantomach.
WIĘCEJ...

BIAŁE SZALEŃSTWO

W dniach od 02.01 - 05.01.2018r. Uczniowie naszej szkoły przebywali w górach w miejscowości Kościelisko niedaleko Zakopanego. Głównym celem naszego wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie, które dają możliwość wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Uczniowie doświadczyli wszystkimi zmysłami zimowej natury, nie zapominając oczywiście o nauce .
WIĘCEJ...

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN KOEDUKACYJNYCH

20 grudnia w sympatycznej atmosferze odbył się coroczny Świąteczny Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Koedukacyjnych. Turniej był organizowany przez naszych uczniów w ramach projektu edukacyjnego. Ci, którzy przyszli pokibicować swoim kolegom i koleżankom na pewno się nie nudzili, bowiem atmosfera turnieju była gorąca. Zapraszamy do fotorelacji.ZDJĘCIA...
WIĘCEJ...


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły, Dominik Żydek z klasy I B, zajął drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III, a tematem pracy była "Moja okolica w jesiennej szacie". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublińcu. Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy kolejnych sukcesów.


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Cała szkoła włączyła się do akcji. Nauczyciele i rodzice wraz z dziećmi przygotowali przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód jaki uzyskaliśmy to ponad 700 złotych. Środki z akcji zostaną przekazane na rzecz dzieci z Syrii, w związku z udziałem naszej szkoły w akcji " Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę". Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu kiermaszu.
WIĘCEJ...

DREZNO

8 grudnia 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu wraz z opiekunami udali się na zagraniczną wycieczkę do Drezna w Niemczech. Program wycieczki rozpoczął się od spaceru po mieście zwanego barokową Florencją i uważanego za najpiękniejsze miasto Niemiec. Uczniowie zobaczyli Stare Miasto, Frauen Kirche, Katedrę Hofkirche, Operę Sempera, Tarasy Brühla, Stary Rynek i Zwinger - Bramę Koronną.
WIĘCEJ...

MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W LUBLIŃCU

6 grudnia nie mogło zabraknąć w naszej szkole miłego gościa. Święty Mikołaj w towarzystwie anioła i diabła wędrował z workiem pełnym prezentów. Trasa była długa - od klasy do klasy.
Każdy uczeń został poczęstowany cukierkiem, a wielu siadało Mikołajowi na kolanach, by zdradzić mu na jaki prezent czekają. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też doczekamy się odwiedzin.
WIĘCEJ...

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO - ANIOŁEK

Klasa I
1. Zuzanna Nieroba
2. Piotr Kierat
3. Kacper Szyłak
Klasa IV
1. Wiktoria Weintritt

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujęmy za udział w konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów. Nagrody zostaną wręczone podczas Jasełek.

TESTY DIAGNOSTYCZNE KLAS III

W dniach 5-7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 zostały przeprowadzone testy diagnostyczne dla klas trzecich. W pierwszym dniu sprawdzane były umiejętności humanistyczne, czyli wos, historia i język polski. Dzień drugi był poświęcony na blok przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W trzecim dniu sprawdzane były umiejętności językowe na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie musieli wykazać się gotowością do egzaminów, czyli posiadaniem dokumentu tożsamości, czarnym długopisem, odświętnym ubraniem oraz koncentracją.
WIĘCEJ...

W FABRYCE BOMBEK

7 grudnia uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek choinkowych w Miechowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki, poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
WIĘCEJ...

JUMPCITY

W dniu 01.12.2017 z okazji Mikołajek uczniowie klas 7a i 7b udali się na wycieczkę do Katowic. Ich celem była wizyta w kinie oraz godzinny pobyt w JUMPCITY. Na początek wszyscy z przyjemnością obejrzeli film "Kumple z dżungli" - historię wesołej paczki zawsze gotowej ruszyć na ratunek. Później, każdy mógł spełnić swoje marzenia o lataniu i walce z grawitacją w największym parku trampolin na Śląsku. Po solidnej rozgrzewce, wesołym podskokom nie było końca.
WIĘCEJ...

WELCOME TO BRITAIN !!!!

W Szkole Podstawowej numer 2 w Lublińcu w dniach 27.11 - 01.12.2017 odbyły się obchody tygodnia kultury brytyjskiej. W tym roku bliżej przyjrzeliśmy się książęcej parze Kate i Williamowi. Obchody składały się z kilku części. Jako pierwszy został przeprowadzony konkurs plastyczny. Można było narysować portret Kate i Williama lub zaprojektować strój balowy dla książęcej pary. W czwartek odbył się konkurs wiedzy o życiu, zwyczajach książęcej pary. Został on przeprowadzony w formie quizu.
WIĘCEJ...

ANDRZEJKI

W dniu 28.11.2017 w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA. Najpierw licznie bawiły się klasy młodsze naszej szkoły, które oprócz zabawy dyskotekowej brały też udział w zabawach andrzejkowych, takich jak wyścig butów i lanie wosku (kolejka nie miała końca). Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość zaśpiewania piosenki do mikrofonu. Dyskotekę zakończyły starsze klasy, które wspólnie bawiły się na parkiecie i wróżyły z serc imiona kandydatów na męża lub żonę. Dyskotekę i zabawy andrzejkowe przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
WIĘCEJ...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji słowa uznania dla ich ciężkiej pracy przesyła Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak.
LIST...EUROPEJSKIE ŚPIEWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Obcych "Śpiew łączy Europę", zorganizowany dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej powiatu lublinieckiego. Organizatorkami konkursu są nauczycielki uczące języków obcych, czyli panie: Izabela Famuła-Lenczkiewicz, Marlena Dudek-Piskorz i Katarzyna Małek. Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych uczniów, rozwijanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej, jak również integracja uczniów i nauczycieli różnych szkół.
WIĘCEJ...

TO NIE BAJKI, TO ROBOTY - MBOTY

Uczniowie klas pierwszych i czwartych Szkoły Podstawowej nr 2, uczęszczający na zajęcia z robotyki, przeprowadzili już pierwsze eksperymenty z robotami typu mBot. Mamy cztery kompletne zestawy, które już pracują pełną parą. Zestawy edukacyjne tego typu są idealne na początek przygody z programowaniem, robotyką i mechatroniką. mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat zdalnego sterowania maszynami przy pomocy komputerów.
WIĘCEJ...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ KAROLINĄ PIEKARSKĄ

21 listopada 2017. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Karoliną Piekarską - pisarką, dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką wielu powieści dla młodzieży. Najpopularniejsze jej powieści to: "Klasa pani Czajki", "Tropiciele", "Dzika". W miłej i kameralnej atmosferze uczniowie wysłuchali opowieści o karierze zawodowej, zadawali liczne pytania, dotyczące pisarstwa, jak również zdobyli upragnione autografy. Spotkanie odbyło się w lublinieckiej księgarni "Bookszpan".
WIĘCEJ...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś"- pod takim hasłem 24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków, aby stanąć do wspólnego zdjęcia. Jednak głównym punktem obchodów tego szczególnego dnia były zajęcia przygotowane przez panie ze świetlicy.
WIĘCEJ...

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

20.11.2017 r. odbył się turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo szkoły.Zawody były rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się 12 uczestników;2 dziewczyny i 10 chłopców. Dziewczęta rozstrzygnęły tytuł mistrzyni między sobą w 1 pojedynku 3-setowym.
Rywalizacja chłopców toczyła się w 2 grupach równolegle, gdzie grano systemem "każdy z każdym".
WIĘCEJ...

TEATR TRAPEZ

Dnia 10 listopada 2017r. , w przeddzień uroczystych obchodów Święta Niepodległości, w Muzeum św. Edyty Stein, odbył się konkurs na mała formę teatralną pt. "Misja- Ojczyzna". Szkolne koło teatralne Trapez przygotowało przedstawienie "Skrzydła wolności". Scenariusz stworzyli uczniowie, wykorzystując przejmującą poezję Baczyńskiego i Mickiewicza. Całość nawiązywała do trudnych kart historii Polski . Bohaterką była współczesna nastolatka, która podczas porządków na strychu znajduje stary list z czasów II wojny światowej.
WIĘCEJ...

WYSTAWA BUKIETÓW JESIENNYCH

Jesień to pora roku, która niekoniecznie musi kojarzyć się nam z szarugą. Można przekonać się o tym, oglądając niezwykle barwną wystawę bukietów jesiennych zaprezentowaną przez uczniów naszej szkoły.
WIĘCEJ...


LEKCJA ORIGAMI DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ

Uczeń klasy drugiej gimnazjalnej realizuje projekt edukacyjny "Jestem Wolontariuszem, bo warto". W ramach tego projektu zaproponował prowadzenie zajęć sztuki origami dla młodszych kolegów. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy czwartek na świetlicy szkolnej. Ponieważ niedawno obchodzony był światowy dzień origami, Remek postanowił podzielić się swoją pasją z wszystkimi uczniami naszej szkoły. Na godzinach wychowawczych każdy mógł spróbować zrobić swoją pierwszą figurkę. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem.

"NIE TAKIE STRASZNE! GADY"

W dniu 6 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się pierwsza z cyklu "Żywa lekcja biologii" - "Nie takie straszne! Gady". Lekcji udzielał Pan Andrzej Pająk, który już od 50 lat jest pasjonatem przyrody i znanym hodowcem m.in.: gadów egzotycznych, pająków i owadów. Zajęcia odbyły się w grupach dostosowanych do wieku uczniów. Uczniowie mieli okazję poznać zasady hodowli gadów, rozmnażania i odżywiania, zabawne przyzwyczajenia tych zwierząt. Ze zdumieniem patrzyliśmy jak Pan Andrzej wita się z każdym prezentowanym gadem, a one odwzajemniają powitanie.
WIĘCEJ...

DZIEŃ SPÓDNICY

Kolejny niezwykły dzień w naszej szkole.
Poprosiliśmy w tym dniu wszystkich o przyjście w spódnicach.
Cieszymy się, że oprócz dziewczyn, chłopcy też przyczynili się do zabawy.
WIĘCEJ...


PASOWANIE NA UCZNIA

24.10. 2017 roku do grona ucznisw Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu zostali oficjalnie przyjęcie uczniowie klasy 1a i 1b. Uroczystość rozpoczął program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Agnieszkę Stelmaszczyk. Wszystkie dzieci były bardzo wzruszone. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin. Po pasowaniu wraz z rodzicami i zaproszonymi goścmi udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. WIĘCEJ...

MIĘDZYNARODOWY EGZAMIN FCE

Dwie uczennice naszej szkoły - Aleksandra Just z klasy IIIc oraz Emilia Jaworska z klasy IIIa - przystąpiły w tym roku do międzynarodowego egzaminu FCE, który jest organizowany przez Cambridge. Aleksandra zdała na najwyższą dopuszczalną notę - "A", która świadczy o znajomości języka na poziomie C1, natomiast Emilia zdała na notę "C". Egzamin First sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1. Aby zdać egzamin, kandydat powinien znać szeroki zasób słownictwa, być w stanie uzasadnić swoje zdanie w dyskusji, a także umieć odpowiednio dobrać styl wypowiedzi do sytuacji. Certyfikat Cambridge English: First for Schools jest uznawany za potwierdzenie kwalifikacji z języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym wyższym przez tysiące wiodących firm i instytucji edukacyjnych na świecie, w tym pracodawców takich jak HP, Sony, IBM, Bosch czy Motorola oraz niektsre uniwersytety i uczelnie. Tak świetne wyniki to wspólny sukces związany z pracą uczennic, lekcjami w Szkole Podstawowej nr 2 oraz lekcjami w Sieci Szkół Językowych "Naczyńscy", która to jest organizatorem wyżej wymienionych egzaminów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY PRAW ZWIERZĄT

W ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Praw Zwierząt w naszej placówce Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zorganizowało już dziewiątą wystawę zwierząt "Łapy, łapy, cztery łapy". W przygotowanie imprezy aktywnie włączyli się uczniowie klas II, którzy realizowali projekt edukacyjny. Jak zwykle zabawa była świetna, ale też pouczająca. Uczestnicy sporo dowiedzieli się o pielęgnacji zwierząt, o ich prawach oraz zapoznali się z historią SzKPZ. Tegoroczną wystawę zaszczyciły swoją obecnością 4 psy oraz kot. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
WIĘCEJ...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Ponieważ Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, to właśnie dzisiaj postanowiliśmy uczcić to święto. Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli różnymi laurkami wykonane przez uczniów klas pierwszych. Natomiast starsi uczniowie z klasy 3c pod kierownictwem mgr Bożeny Włodarczyk przygotowali humorystyczny program artystyczny, pokazujący szkolne realia. Pani Dyrektor Agnieszka Stelmaszczyk nagrodziła wielu nauczycieli i pracowników szkoły za rzetelną pracę.
WIĘCEJ...

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN

Dnia 16.10.2017 r. odbył się turniej "dzikich drużyn" w piłce nożnej halowej z okazji Dnia Piłkarza. W turnieju wzięło udział 6 drużyn składających się z 6 zawodników. Zawody w fazie wstępnej rozgrywano w 2 grupach (po 3 zespoły) ,systemem "każdy z każdym".
Turniej wygrała drużyna "Żółte ryby", która w finale pokonała drużynę "Bez nazwy" 3:1. Wszyscy uczestnicy dostali słodki poczęstunek oraz wodę mineralną. Ponadto, każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom.
WIĘCEJ...

WARSZTATY JĘZYKOWE W MICKIEWICZU

Nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję wzięcia udziału w corocznych warsztatach językowych zorganizowanych przez Komitet Narodowy AIESEC POLSKA oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Warsztaty prowadzone były przez studentki z Iranu i Sri Lanki. Zajęcia podzielone były na dwie części. Najpierw zaproszeni uczniowie wysłuchali dwóch prezentacji i obejrzeli filmy, ukazujące podstawowe informacje na temat rodzinnych krajów studentek. Mieli też okazję do zadania pytań na temat kwestii, które ich zainteresowały. Ta część zakończyła się quizem wiedzy na temat Iranu i Sri Lanki. Nasza uczennica Julia Jajszczyk z klasy 3c zdobyła pierwsze miejsce i otrzymała nagrodę książkową.
WIĘCEJ...

INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

Dnia 9.10.2017 r. odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla ucznisw klas IV. Uczniowie oprócz gry w piłkę nożną mieli możliwość lepiej poznać swoich rówieśników z równoległych klas lublinieckich szkół podstawowych. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie z klas 4A i 4B.
WIĘCEJ...

DZIEŃ CHŁOPAKA

Każdego roku, 30 września, to dzień, na który czekają wszyscy chłopcy - Dzień Chłopaka. W tym roku w naszej szkole przygotowania do tego święta rozpoczęły się już tydzień wcześniej.
Samorząd Uczniowski zaplanował i przeprowadził ankietę wśród żeńskiej części szkoły.
WIĘCEJ...WYBORY DO SAMORZUDU UCZNIOWSKIEGO - WYNIKI

Po kampanii wyborczej nadszedł czas na głosowanie. W specjalnie wyznaczonych godzinach uczniowie wszystkich klas wzięli udział w głosowaniu. Po zliczeniu głosów okazało się, że oddano 254 głosy. Dzikie Jeże zdobyły 48 głosów, Devils aż 200. W całej urnie znalazło się również 6 głosów nieważnych. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na wprowadzanie obietnic przedwyborczych w życie.
WIĘCEJ...

PREZENTACJE DO SU

29 września w naszej szkole uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z programami wyborczymi dwósch grup, kandydujących do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw zaprezentowały się "Dzikie Jeże". Przedstawili swoje pomysły na uatrakcyjnienie życia szkolnego. Następnie rozdali babeczki i słodycze. Jako drugich mogliśmy zobaczyć grupę "Devils". Uczniowie trzecich klas uraczyli nas piosenką własnego autorstwa i prezentacji multimedialnej. Kandydatom życzymy powodzenia we wtorkowych wyborach.
WIĘCEJ...

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Często ich nie widać, pracują cicho, bez rozgłosu, ale są skuteczni. Wolontariusze naszej szkoły już w akcji. Przedstawiamy pierwszego z nich: Remigiusz, uczeń klasy drugiej gimnazjalnej, uczy swoich młodszych kolegów sztuki origami. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia. Jak widać pierwszaki doskonale sobie radzą, a Remek to świetny nauczyciel.
WIĘCEJ...WYCIECZKA DO TETARU LALKI I AKTORA W OPOLU

Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu , jakim jest wizyta w teatrze. 26 września udali się wraz z wychowawcami i opiekunami do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na spektakl "Akademia Pana Kleksa" według książki Jana Brzechwy. Był to wyjazd integracyjny dla uczniów, gdyż mogli nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, ale również edukacyjny, gdyż wcześniej na zajęciach w szkole próbowali już swoich umiejętności recytatorsko-aktorskich. Mieli okazję przekonać się , iż występowanie przed publicznością nie jest zadaniem łatwym. Uczniowie 1a i 1b zaprezentowali się w teatrze bardzo odświętnie. Piękne sukienki, spódniczki, koszule i inne eleganckie elementy stroju były wyrazem szacunku do miejsca, w którym się znaleźli. BRAWO UCZNIOWIE I RODZICE !
WIĘCEJ...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata - Polska 2017". Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez fundacjj Nasza Ziemia brzmiało "Nie ma śmieci - są surowce". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.
WIĘCEJ...


SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ ROSIEK

21 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Rosiek. Najbardziej znaną jej książką jest "Pamiętnik narkomanki". Uczniowie na przysłowiowym wdechu słuchali opowieści, jak również zadawali pytania. Spotkanie odbyło się w Muzeum Edyty Stein, zaś organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Lublińcu.
WIECEJ...DZIEŃ KROPKI

15 września 2017 roku po raz pierwszy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Zadaniem wszystkich uczniów było przyozdobienie się w kropki i ubranie odzieży z motywem kropki. Aktywni uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, które również były udekorowane kropkami. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki z kropkami, na lekcji angielskiego oglądali film na podstawie książki: "Kropka". W świetlicy szkolnej uczniowie powycinali kropki, którymi została poobklejana szkoła.
WIĘCEJ...

OTWARCIE STADIONU MIEJSKIEGO - ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

15 września odbył się I Indywidualny Miting Lekkoatletyczny dla Dzieci i Młodzieży na Stadionie Miejskim. To pierwsza taka impreza po remoncie obiektu. Nasi uczniowie reprezentowali barwy szkoły w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
WIĘCEJ...
PRELEKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

W naszej szkole edukacja ekologiczna jest jednym z priorytetów wychowania dzieci i młodzieży. Ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za stan śrrodowiska naturalnego. W ramach działań poprzedzających akcję Sprzątania Świata uczennice klasy 3c: Aleksandra Just, Julia Jajszczyk, Zuzanna Kwintal, Pola Kubalka i Aleksandra Polańska przygotowały prelekcję ekologiczną, której tematyka nawiązywała do hasła tegorocznej akcji Sprzątania Świata "Nie ma śmieci - są surowce".
WIĘCEJ...

NASZA ARMIA W NASZYM MIEŚCIE

Lublinieccy i częstochowscy policjanci oraz żołnierze Jednostki Wojskowej w Lublińcu uczestniczyli w pikniku "Nasza Armia w Naszym Mieście". Stróże prawa prowadzili działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych, promowali mundur i prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczania imprez masowych. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali także umiejętności swoich czworonożnych partnerów.
WIĘCEJ...


© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZE/ONE