Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
mgr Ewy Kuboś
emerytowanego nauczyciela religii.
Łączymy się w żalu z Rodziną.


WYWIADÓWKI

W dniu 17.10.2017r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas wg harmonogramu.
WIĘCEJ...

ARCHIPELAG SKARBÓW

W związku z uroczystymi obchodami DEN w dniu 13.10.2017r. (piątek) wszystkie lekcje zostaną skrócone do 30 minut. Zajęcia odbywają się więc wg poniższego planu.
Uwaga: Nie dotyczy klas pierwszych
WIĘCEJ...ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 12 i 13 października młodzież klas trzecich weźmie udział w programie profilaktycznym pt. "Archipelag skarbów". Jego tematyka dotyczy problemu szeroko rozumianych uzależnień, przemocy, seksualności oraz czynników chroniących w profilaktyce.

Uczniowie klas trzecich w dniach 12 i 13 października nie mają zajęć lekcyjnych. Program profilaktyczny odbędzie się w godzinach 9.00-12.30, na holu przy hali sportowej.
Uczestnictwo w programie jest obowiązkowe i zakończone sprawdzeniem obecności.

WOLONTARIAT

Od wczesnych godzin wolontariusze pracowali nad przygotowaniem kawiarenki. Stół powoli zapełniał się ciastami i babeczkami upieczonymi przez wolontariuszy i ich rodziców. Młodzież spisała się na medal, a efekty obejrzyjcie na zdjęciach. Przypominamy, że akcja została zorganizowana z myślą o bezdomnych zwierzętach, za pieniądze z kawiarenki zakupimy karmę dla psów i kotów z przytuliska.


BIAŁE SZALEŃSTWO

Zapraszamy miłośników sportów zimowych na "Białe szaleństwo" w Zakopanem.
Termin: 2-5 stycznia 2018r.
Koszt wycieczki: 440zł
Ilość miejsc ograniczona.
Przyjmujemy zapisy wraz z zaliczką 100zł
Szczegółowych informacji udzielają P. A. Świtek i J. Brodowy.

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ Z OKAZJI DNIA PIŁKARZA

Turniej odbędzie się w poniedziałek, tj. 16.10.2017r., po 5 godzinie lekcyjnej.
Pisemne zgłoszenia (nazwa drużyny z zaznaczonym kapitanem) przyjmuje p. Ireneusz Sukienik, do czwartku - tj. 12.10.2017r., do godziny 9:45!
Drużyna składa się z 6 zawodników (5+1 rezerwowy) dowolnych klas Gim 2 L-c i 7 klas SP 2.
ZAPRASZAM!!!


INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

Dnia 9.10.2017 r. odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej dla uczniów klas IV. Uczniowie oprócz gry w piłkę nożną mieli możliwość lepiej poznać swoich rówieśników z równoległych klas lublinieckich szkół podstawowych. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie z klas 4A i 4B.
WIĘCEJ...

DZIEŃ CHŁOPAKA

Każdego roku, 30 września, to dzień, na który czekają wszyscy chłopcy - Dzień Chłopaka. W tym roku w naszej szkole przygotowania do tego święta rozpoczęły się już tydzień wcześniej.
Samorząd Uczniowski zaplanował i przeprowadził ankietę wśród żeńskiej części szkoły.
WIĘCEJ...SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

O bezdomnych i chorych zwierzętach pamiętamy cały rok, ale w tym miesiącu w szczególności. Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się kilka imprez przygotowanych z myślą o naszych milusińskich. W dniach 12 i 13 października Szkolny Klub Wolontariusza organizuje kawiarenkę, gdzie za niewielką cenę będzie można zakupić ciastka i babeczki. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto lub babeczki i tak nas wesprzeć proszę o zgłoszenie się do p. Jolanty Szuby. Cały dochód przeznaczymy na zakup karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły do uśmiechu, nie tylko w tym dniu, ale też w każdym innym. Szczery uśmiech może rozpromienić nawet pochmurny dzień.
Dziękujemy za przyłączenie się do akcji.


SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zaprasza wszelkie żyjątka wraz ze swoimi opiekunami na wielką imprezę "Łapy, łapy, cztery łapy", która odbędzie się w naszej szkole 10.X.2017 ( we wtorek) o godz. 15-30 na holu przy sali gimnastycznej.
Liczymy na wspaniałe pomysły, poczucie humoru oraz pokaz umiejętności milusińskich.
Uwaga! Psy powinny posiadać smycz i ewentualnie kaganiec .
Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla psów i kotów z lublinieckich przytulisk (zamiast pieniędzy można przynieść suchą karmę).

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - WYNIKI

Po kampanii wyborczej nadszedł czas na głosowanie. W specjalnie wyznaczonych godzinach uczniowie wszystkich klas wzięli udział w głosowaniu. Po zliczeniu głosów okazało się, że oddano 254 głosy. Dzikie Jeże zdobyły 48 głosów, Devils aż 200. W całej urnie znalazło się również 6 głosów nieważnych. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na wprowadzanie obietnic przedwyborczych w życie.
WIĘCEJ...

WYSTAWA BUKIETÓW JESIENNYCH

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w wystawie bukietów jesiennych. Piękno przyrody jesienią przedstawiamy wykonując niezwykle barwne i ciekawe kompozycje, prezentując różne techniki składania kwiatów i darów jesieni. Poznajemy metody konserwowania i zasuszania roślin.
Termin dostarczania bukietów: 20 października br., sala nr 17, do p. B. Włodarczyk.
Serdecznie zapraszam


PREZENTACJE DO SU

29 września w naszej szkole uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z programami wyborczymi dwóch grup, kandydujących do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw zaprezentowały się "Dzikie Jeże". Przedstawili swoje pomysły na uatrakcyjnienie życia szkolnego. Następnie rozdali babeczki i słodycze. Jako drugich mogliśmy zobaczyć grupę "Devils". Uczniowie trzecich klas uraczyli nas piosenką własnego autorstwa i prezentacją multimedialną. Kandydatom życzymy powodzenia we wtorkowych wyborach.
WIĘCEJ...

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Często ich nie widać, pracują cicho, bez rozgłosu, ale są skuteczni. Wolontariusze naszej szkoły już w akcji. Przedstawiamy pierwszego z nich: Remigiusz, uczeń klasy drugiej gimnazjalnej, uczy swoich młodszych kolegów sztuki origami. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia. Jak widać pierwszaki doskonale sobie radzą, a Remek to świetny nauczyciel.
WIĘCEJ...21 BIEG O NOŻ KOMANDOSA IM.GEN. BRONI WŁODZIMIERZA POTASIŃSKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Biegu o Noż Komandosa, który odbędzie się dnia 06 października.
Zapisy do dnia 04 października u p. A. Świtek oraz A. Brzeziny
WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

AKCJA ZBIERANIA NAKRĘTEK DLA KACPRA LEDWONIA!!!
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania nakrętek. Kacper urodził się 23 września 2015r. z ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym. Jest dzieckiem przewlekle chorym. Zbieranie nakrętek pozwala zebrać środki na ciągłą i systematyczną rehabilitację i terapię Kacperka. W związku z tą akcją ogłaszamy kolejny konkurs Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa zbiera w swojej sali przez cały miesiąc nakrętki. Każdego pierwszego dnia miesiąca przewodniczący zanosi zakrętki na portiernię, gdzie zostaną one zważone. Klasa, która nazbiera w terminie do 1 czerwca najwięcej nakrętek, zdobędzie 300 punktów. Drudzy w kolejności dostaną 200 punktów, a trzecie miejsce zostanie uhonorowane 100 punktami.
Zapraszamy do zbierania.
Życzymy satysfakcji z pomagania. PLAKAT

WYCIECZKA DO TETARU LALKI I AKTORA W OPOLU

Uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu , jakim jest wizyta w teatrze. 26 września udali się wraz z wychowawcami i opiekunami do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na spektakl "Akademia Pana Kleksa" według książki Jana Brzechwy. Był to wyjazd integracyjny dla uczniów, gdyż mogli nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, ale również edukacyjny, gdyż wcześniej na zajęciach w szkole próbowali już swoich umiejętności recytatorsko-aktorskich. Mieli okazję przekonać się , iż występowanie przed publicznością nie jest zadaniem łatwym. Uczniowie 1a i 1b zaprezentowali się w teatrze bardzo odświętnie. Piękne sukienki, spódniczki, koszule i inne eleganckie elementy stroju były wyrazem szacunku do miejsca, w którym się znaleźli. BRAWO UCZNIOWIE I RODZICE !
WIĘCEJ...

WYCIECZKA DLA KLAS GIMNAZJALNYCH 24.10.2017

Wyobraźcie sobie, że całkowicie gaśnie światło. Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziecie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku - wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Wam oczy? Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata - osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzicie specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczycie jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko. Liczba miejsc ograniczona. Koszt około 100 zł. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do Jadwigi Podobińskiej do najbliższego piątku-29/09/2017

ŚLĄSKIE. INWESTUJEMY W TALENTY - III EDYCJA

Rozpoczęła się realizacja projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty - III edycja. W imieniu Samorządu Województwa Śląskiego projekt realizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 600 szczególnie uzdolnionym uczniom z naszego regionu. W najbliższym czasie, tj. od 25 września do 27 października br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu.
Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, zamieszczane są na stronie internetowej LINK
PREZENTACJA...

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Chęć udziału w wojewódzkich konkursach przedmiotowych należy zadeklarować poprzez wpisanie się na listę u nauczyciela uczącego danego przedmiotu, do dnia 28.09.2017r. (czwartek). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad organizacji, terminów, zakresu wymagań oraz uprawnień laureatów znajdą się na stronie szkoły, w zakładce konkursy przedmiotowe (po ukazaniu się na stronach internetowych organizatorów).
WIĘCEJ...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata - Polska 2017". Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez fundację Nasza Ziemia brzmiało "Nie ma śmieci - są surowce". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.
WIĘCEJ...


SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ ROSIEK

21 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublińcu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Rosiek. Najbardziej znaną jej książką jest "Pamiętnik narkomanki". Uczniowie na przysłowiowym wdechu słuchali opowieści, jak również zadawali pytania. Spotkanie odbyło się w Muzeum Edyty Stein, zaś organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Lublińcu.
WIĘCEJ...MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych Dziewcząt oraz Chłopców.
Termin: 29.09.17r.
zapisy do dnia 27.09.17r u p. A. Świtek oraz A. Brzeziny


21 września - EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH

Każdego dnia na drogach Europy ginie około 70 osób, rocznie to ponad 25000 zabitych. Tylko w Polsce w 2016r. w wyniku wypadków drogowych poniosło śmierć 3026 osób. Jeszcze więcej musi żyć z ciężkimi, zmieniającymi życie obrażeniami ciała. Bilans poszkodowanych w naszym kraju za ubiegły rok wynosi 40 766 rannych (w tym ciężko 12 109). Niech wyzwaniem dla nas wszystkich będzie zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych. do ZERA! Do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach może przyczynić się każdy z nas. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, naszych bliskich, przyjaciół oraz wszystkich uczestników dróg. Bądźmy rozważni, stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, nauczmy się udzielania pierwszej pomocy.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.
Zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie swoich kandydatur w dniu 25.09.2017 roku u opiekunów SU. Przyjmowane będą kandydatury indywidualne lub grupowe.
Termin kampanii wyborczej: 25.09 - 29.09.2017r.
Cisza wyborcza: 02.10.2017r.
Wybory: 03.10.2017r.
Plakaty i ulotki wyborcze mogą być umieszczane tylko i wyłącznie na sztalugach informacyjnych. Kampania wyborcza może być prowadzona również na stronie szkoły (materiały wysyłamy do opiekunów SU). Zapraszamy wszystkich chętnych do rywalizacji!!!

FLEX 2018/2019

FLEX 2018/2019 - trzecia edycja programu stypendialnego dla uczniów na wyjazd na roczną wymianę do USA!!! Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education mają przyjemność zaprosić uczniów do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Wymiana umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2018/19. Będą oni goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny.
W szkole pytania można kierować do p. Kariny Płotkowskiej.
WIĘCEJ...

PIERWSZAK Z KLASĄ

"Od dnia 28.09.2017r. (czwartek) po 5 godzinie lekcyjnej rozpoczynają się zajęcia "Pierwszak z klasą" prowadzone przez psychologa szkolnego w szkole. Chętnych rodziców proszę o podpisanie zgody (u wychowawcy lub psychologa szkolnego) do dnia 28.09.2017r.. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy adresowane są do uczniów klas pierwszych. Dokładne terminy zajęć zostaną podane chętnym rodzicom do 01. 10. 2017r."


MŁODZIEŻOWY SEJMIK WOJEWÓDZTWA ŒŚLĄSKIEGO

Marszałek Województwa ŒŚląskiego przekazuje informacje dotyczące inicjatywy powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa ŒŚląskiego. Samorząd województwa, wsłuchując się w głosy œśrodowisk młodzieżowych w regionie, wystąpił z inicjatywą powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa ŒŚląskiego. Ideą projektu jest wspieranie, na poziomie województwa, aktywności ludzi młodych - stworzenie im rzeczywistych możliwości wyrażania opinii, zgłaszania postulatów, podejmowania działań na rzecz swojego œśrodowiska oraz kreowania młodych liderów.
WIĘCEJ...

UWAGA!UWAGA!

UWAGA!!! UWAGA!!!
OTO WYNIKI PIERWSZEGO KONKURSU O PUCHAR SZKOŁY DLA NAJLEPSZEJ KLASY
WIĘCEJ...
SZCZĘŚLIWY NUMEREK

W naszej szkole funkcjonuje "Szczęśliwy Numerek". "Szczęœliwy Numerek" będzie losowany każdego dnia rano i wywieszany na gazetce SU. Osoby posiadające wylosowany numer w danym dniu będą zwolnione z odpowiedzi i zadania domowego.
Życzymy powodzenia!!!
WIĘCEJ...


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne œwięto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie z tej okazji. Waszym zadaniem jest napisać słowo "Cześć" w jak największej ilości języków obcych. Na zwycięzcę czeka słodka nagroda. Rozwiązane zadanie proszę przynieść do sali nr 24 do dnia 26 września.
Jadwiga Podobińska


DZIEŃ KROPKI

15 września 2017 roku po raz pierwszy œświętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to œświęto kreatywności, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Zadaniem wszystkich uczniów było przyozdobienie się w kropki i ubranie odzieży z motywem kropki. Aktywni uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, które również były udekorowane kropkami. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki z kropkami, na lekcji angielskiego oglądali film na podstawie książki: "Kropka". W œświetlicy szkolnej uczniowie powycinali kropki, którymi została poobklejana szkoła.
WIĘCEJ...

OTWARCIE STADIONU MIEJSKIEGO - ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

15 września odbył się I Indywidualny Miting Lekkoatletyczny dla Dzieci i Młodzieży na Stadionie Miejskim. To pierwsza taka impreza po remoncie obiektu. Nasi uczniowie reprezentowali barwy szkoły w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
WIĘCEJ...
PRELEKCJA - SPRZĄTANIE ŒŚWIATA

W naszej szkole edukacja ekologiczna jest jednym z priorytetów wychowania dzieci i młodzieży. Ma na celu budzenie i wzmacnianie œwiadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialnoœci za stan œśrodowiska naturalnego. W ramach działań poprzedzających akcję Sprzątania Œświata uczennice klasy 3c: Aleksandra Just, Julia Jajszczyk, Zuzanna Kwintal, Pola Kubalka i Aleksandra Polańska przygotowały prelekcję ekologiczną, której tematyka nawiązywała do hasła tegorocznej akcji Sprzątania ŒŚwiata "Nie ma œśmieci - są surowce".
WIĘCEJ...

NASZA ARMIA W NASZYM MIEŒCIE

Lublinieccy i częstochowscy policjanci oraz żołnierze Jednostki Wojskowej w Lublińcu uczestniczyli w pikniku "Nasza Armia w Naszym Mieście". Stróże prawa prowadzili działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych, promowali mundur i prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczania imprez masowych. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali także umiejętności swoich czworonożnych partnerów.
WIĘCEJ...


OGÓLNOPOLSKI KONKURS

Zapraszam uczniów klas VII i gimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie "Jasnogórska Królowa Polski".
Konkurs jest przeprowadzony w dwóch etapach - szkolnym i ogólnopolskim.
Forma: test.
Termin zgłoszenia: 25.09.2017r.
Do finału przechodzą trzy najlepsze osoby.
Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z organizatorem S. Mikołajczykiem.
Więcej

KONKURS - Obraz z zielenią w tle

Zapraszamy uczniów do udziału w V edycji szkolnego konkursu fotograficznego pt: "Obraz z zielenią w tle"
Regulamin :
Każdy autor powinien zgłosić do konkursu 2 fotografie o wymiarach 15cm x 21cm, które muszą być oryginalne i nie były prezentowane w innych konkursach.
Fotografia musi posiadać na odwrocie metryczkę z danymi autora ( nazwisko, imię, klasa ).
Prace należy dostarczyć do 29 września br. p. Ewie Bok lub p. Joannie Brodowy.
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody, a najciekawsze prace będą eksponowane na szkolnej wystawie.
Organizatorki konkursu

Konkurs EDI

Zachęcam uczniów do udziału w konkursie "Biblia i Przypowieści Biblijne".
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Test będzie składał się z 30 pytań. Koszt 9.00zł.
Wszystkich chętnych do udziału w konkursie zapraszam do kontaktu z S. Mikołajczykiem.
Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 27 października 2017 r.
Konkurs obędzie się 30 listopada 2017r.

MULTITEST - konkurs z języka angielskiego

Mamy zaszczyt zaprosić Was, uczniów z klas IV i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego MULTITEST.
Konkurs odbędzie się 18-10-2017 r.
Konkurs ma formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań.
Koszt: 8,5 zł.
Zapisy do dnia 22 września u pani Izabeli Famuły-Lenczkiewicz w sali 28 lub u waszych nauczycieli języka angielskiego.
Zapraszamy do udziału.
Zakres tematyczny Archiwum testów

Wyjazd do parku linowego

Uwaga!!!
Wyjazd do parku linowego do Ustronia w dniu 20 września koszt 85 zł.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.
Szczegółowych informacji udzielają p. A. Œwitek oraz J. Brodowy. Więcej


DZIEŃ KROPKI W SZKOLE NR 2

W dniu 15 września w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Kropki. W tym dniu wszyscy nosimy ubrania w kropki.
Ogłaszamy konkurs - na największą ilość osób w każdej klasie ubranych w kropki.
1 miejsc - 100 pkt.
2 miejsce - 70 pkt.
3 miejsce - 50 pkt.
Punkty można uzyskać również za upieczenie babeczek, ciasteczek lub ciasta z kropkami (20 pkt. za każde ciasto). Ciasto prosimy przynieść do szkoły w piątek rano. Ciasto to będzie można kupić na kiermaszu po symbolicznej złotówce.

WALKA O PUCHAR SZKOŁY

Ogłaszamy wielki konkurs o PUCHAR SZKOŁY dla najlepszej klasy!!!
Konkurs będzie odbywał się od września do maja. W konkursie biorą udział wszystkie klasy. Nagrodą będzie puchar przechodni dla klasy, która na koniec maja uzbiera największą liczbę punktów w konkursach i akcjach organizowanych przez SU.
Każdy konkurs będzie premiowany inną liczbą punktów. Ilość punktów będzie podawana przy każdym konkursie za poszczególne miejsca.
Zapraszamy do rywalizacji!!!

KONKURS

Zachęcam do udziału w konkursie biblijnym, organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Zadaniem osób, które przystąpiš do udziału w konkursie będzie rozwiązanie TESTU. Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 25 września 2017 r.

Klasy gimnazjalne - DZIEJE APOSTOLSKIE - 14.12.2017 r.
Klasy podstawowe VII - Ewangelia wg œśw. MARKA - 27.10.2017 r.

Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z organizatorem S. Mikołajczykiem.  

WYWIADÓWKI

W dniu 12.092017r. (wtorek) odbędš się wywiadówki dla rodziców uczniów wszystkich klas.

  • 17.00 - spotkanie rodziców z Dyrektorem szkoły na holu głównym
  • 17.15 - spotkanie z wychowawcami wg harmonogramu
  • WIĘCEJ...

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nadszedł wymarzony przez dzieci dzień. Galowe ubranka, piękne fryzury, a wszystko po to, aby dobrze wypaść w pierwszym dniu szkoły. Dzisiejszy dzień to wielkie œświęto dla uczniów klasy 1a i 1b, którzy wraz z rodzicami tłumnie zawitali na rozpoczęciu. Witamy w murach naszej szkoły również klasy 4 i klasy 7.

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE